Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1,6 - problem z wolnymi obrotami + immo

18 Lut 2010 11:38 4499 17
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam auto marki Renault Megane Classic z 98r, silnik 1.6 z jednopunktowym wtryskiem paliwa.
    Problem wygląda następująco:
    Podczas odpalania samochodu, silnik mimo ok. 1200 obrotów na biegu jałowym zaczyna się dusić. Po ok 10-15 sekundach obroty silnika wzrastają do ok 2000 i momentalnie znowu spadają do 1200, gdzie silnik zaczyna pracować już tak jak należy, czemu towarzyszy zapalenie się kontrolki immo, która juz nie gaśnie. Podczas jazdy nie ma żadnych problemów. Przy każdym rozruchu silnika sytuacja się powtarza.
    Jak mogę usunąć tą usterkę? Niestety nie znalazłem podobnego problemu na tym forum.
    Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam[/b]
  • Poziom 42  
    liteon1 napisał:
    czemu towarzyszy zapalenie się kontrolki immo, która juz nie gaśnie.

Musisz zweryfikować swoje "zeznania" albo oddaj auto do fachowca, bo nie masz pojęcia o niczym i nasza pomoc nie ma sensu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ta z zygzaczkiem (EKG) .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    autoas napisał:
    liteon1 napisał:

Musisz zweryfikować swoje "zeznania" albo oddaj auto do fachowca, bo nie masz pojęcia o niczym i nasza pomoc nie ma sensu

zweryfikować? opisuję fakt, jaki ma miejsce! co jest niejasne?

Dodano po 3 [minuty]:

Motronic napisał:
    To nie kontrolka immo a kontrolka usterek układu wtryskowo-zapłonowego. Podjedź gdzieś na diagnozę układu, to najlepsza opcja, choć jak znam Renault swój typ na to mam.

czy mogę wiedzieć co to za typ?
  • Poziom 42  
    liteon1 napisał:
    autoas napisał:
    liteon1 napisał:

Czy już wiesz jaki masz błąd w temacie i czy to jest jasne, że nie potrafisz opisać problemu
    Może sam szukać usterki, podnieść maskę silnika i szukać organoleptycznie (czasami pomaga) albo jechać na diagnostykę i powinno się wyjaśnić
  • Poziom 30  
    [quote="liteon1"]
    autoas napisał:
    liteon1 napisał:

Dodano po 3 [minuty]:

Motronic napisał:
    To nie kontrolka immo a kontrolka usterek układu wtryskowo-zapłonowego. Podjedź gdzieś na diagnozę układu, to najlepsza opcja, choć jak znam Renault swój typ na to mam.

Chodziło mu o to że to nie kontrolka immo, poza tym to tak jak Motronic napisał diagnoza rozwieje wątpliwości.
    pozdr

Widzę że zostałem uprzedzony:)
  • Poziom 9  
    autoas napisał:
    liteon1 napisał:
    autoas napisał:
    liteon1 napisał:

Czy już wiesz jaki masz błąd w temacie i czy to jest jasne, że nie potrafisz opisać problemu
    Może sam szukać usterki, podnieść maskę silnika i szukać organoleptycznie (czasami pomaga) albo jechać na diagnostykę i powinno się wyjaśnić

Niestety ,,fachowiec,, u którego byłem stwierdził problem z immo, którego błąd wyszedł po podłączeniu komputera. Byłem u wielu i nikt nie był w stanie mi pomóc.
  • Poziom 30  
    No to musisz chyba poszukać jakiegoś kto ma pojęcie o PSA, swoją drogą uzupełnij profil, to może ktoś podpowie Ci gdzie pojechać w Twojej okolicy.
    pozdr
  • Poziom 9  
    przem27 napisał:
    No to musisz chyba poszukać jakiegoś kto ma pojęcie o PSA, swoją drogą uzupełnij profil, to może ktoś podpowie Ci gdzie pojechać w Twojej okolicy.
    pozdr

Byłoby miło wiedzieć do kogo się udać, kto mógłby rozwiązać mój problem, jednocześnie nie zdzierając ze mnie ostatniej koszuli.
    Jeżeli możecie mi kogoś polecić w Oleśnicy koło Wrocławia, będę wdzięczny.
  • Poziom 9  
    Zauważyłem, że poza Motronic-kiem (dzięki), który przynajmniej skorygował to o czym pisałem, wysyłają mnie to na diagnozę, to do innego fachowca.
    O tym wiem, bez dawania rad, ale liczyłem na pomoc, dzięki którym uniknę zbyt wysokich kosztów i spróbuję usterkę usunąć sam.
    No i udało się panowie ,,fachowcy,,!!! Koszt naprawy 3,60 zl !!

Wiadomość tą, kieruję głównie do ,,fachowca,, autoas-a. Bończuczne odpowiedzi i czysta wiedza teoretyczna!
    Zastanawiam się, czy przyjmując klientów do swojego ,,warsztatu,,, też odsyłasz klientów do innego fachowca?;-)
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:
    Wymieniłeś kawałek wężyka, jak sądzę.

dokładnie:-)
  • Poziom 42  
    liteon1 napisał:

Wiadomość tą, kieruję głównie do ,,fachowca,, autoas-a. Bończuczne odpowiedzi i czysta wiedza teoretyczna!
    Zastanawiam się, czy przyjmując klientów do swojego ,,warsztatu,,, też odsyłasz klientów do innego fachowca?;-)

Myślę że jesteś zwykłym "elektrodowcem" (czytaj to jako obrazę)
    Dostałeś moje dwie podpowiedzi do których się dostosowałeś i udało ci się naprawić auto, chyba że nie wiesz co to znaczy podnieść maskę silnika i sprawdzić organoleptycznie ale to już nie moja wina

A klientów takich jak ty odsyłam zawsze na nasze forum

No i kto ci pomógł?
  • Poziom 30  
    Motronic napisał:
    Przem, a co ma wspólnego PSA z Renault?
    liteon1-zmień fachowców.

Sorry, do Peugeota i Citroena dokoptowałem Renaulta mój bład, (jakoś tak z rozpędu)
    pozdr
  • Poziom 9  
    Myślę że jesteś zwykłym "elektrodowcem" (czytaj to jako obrazę)

Nie ważne co o mnie myślisz, bo nawet mnie to nie interesuje. Nie kryje się z tym, że poza wymianą klocków, oleju, filtrów tłumika i innych drobnych prac, mechanika samochodowa jest mi obca, dlatego liczyłem na pomoc a dostałem suche słowa pseudo mechanika.