Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS 1045 - nie grzeje wody

navoye 18 Lut 2010 12:31 4343 4
  • #1 18 Lut 2010 12:31
    navoye
    Poziom 10  

Witam. Pralka Electrolux EWS 1045 nie grzeje wody. Poza tym przechodzi cały cykl na każdym programie normalnie, tyle że w zimnej wodzie. Myślałem że padła grzałka. Rozebrałem pralkę, wyjąłem grzałkę zmierzyłem - 26,8Ohm, więc dobrze. Brak przebicia do masy. Czujnik temperatury na grzałce reaguje w zakresie niecałe 10k (w zimnej wodzie), a 1,5k (w ciepłej wodzie z kranu). Więc on pewnie także jest dobry. Założyłem grzałkę na miejsce, włączyłem program z 90C i badałem czy grzałka jest zasilana. Okazało się, że grzałka nawet na chwilę nie dostała zasilania.

Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu i usunięciu usterki.

2 4
  • #2 18 Lut 2010 13:06
    peterwolski
    Poziom 20  

sprawdź moduł i wiązki przewodów

0
  • #3 18 Lut 2010 13:46
    navoye
    Poziom 10  

można prosić o dokładniejsze informacje? za wiązkami podążyłem, tak pobieżnie co prawda jednak brak brudu, luźnych styków itp. Jak sprawdzić moduł? Nie mogę nigdzie znaleźć schematu elektroniki.. może ktoś posiada?

0
  • #4 11 Gru 2010 12:38
    orfi
    Poziom 9  

witam
    mam taki sam problem z tym modelem

EWS 10410w
    Pralkę mam kilka miesięcy, od paru prań zauważyłem ze rzeczy sie niedopierają, wlączyłem na 90st i nic, prała w zimnej wodzie, jakby nigdy nic. Zdjąłem górny blat, znalazłem dwa szare przewody które idą do grzałki i w czasie prania nie pojawia się napięcie na przewodach. Wiem, że jest gwarancja na to ale może powiecie co było u Was z takim uszkodzieniem ?

2
  • #5 11 Gru 2010 16:18
    navoye
    Poziom 10  

U mnie problem byl przy czujniku zamkniecia drzwiczek - tam nie byl zamykany obwod grzalki.

2