Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa pytania odnośnie VW Golfa

28 Lip 2004 23:11 2328 24
  • Poziom 12  
    Pierwsze to jak ściąga się obicia drzwi w tym samochodzie, przy czy dodam że jest to rok 93, nie ma ani elektrycznych szyb ani lusterek, tylko centralny.
    Drugie pytanie dotyczy radia, chciałem zamienić na inne ale nie mogę wycuiągnąć tego które mam, wiem że ściąga się z boku takie plastikowe osłonki i tam widać radio w kieszeni ale nie wiem czemu nie chce wyjść
  • Poziom 13  
    Przyjrzyj sie panelowi czolowemu przy radiu w czterech skrajnych rogach sa otwory jesli nie masz oryginalnych drotow do wyjmowania radia to wygnij kawalek druta w ksztalcie litery U wloz w otwory i delikatnie odegnij prawy w prawo a lewy w lewo jednoczesnie proboj wyjac radio.
    Odnosnie demontazu tapicerek masz tu foto porade dotyczy chyba 2 ale moze sie przyda.
  • Poziom 12  
    Dzięki za porade dot radia, natmiast co do linku to nic tam nie ma oprócz zdjęcia drzwi
  • Poziom 12  
    Cześć!!
    Akurat dzisiaj to robiłem czyli zdejmowałem obicia z drzwi bo mi mechanizm elektryczny podnoszenia szyb nawalił! To proste ;
    Najpierw zdejmujesz poktętło do ustawiania lusterka potem podważasz śrubokrętem te rózne plastiki i je zdejmujesz troszeczkę trzeba użyć siły ale nie martw się nic nie zepsujesz. pamiętaj o odkręceniu śruby są one trzy na drzwiach jedna na krawędzi dwie prawie w środku tzreba je odkręcić! i po kłopoacie....acha pmiętaj o zdemontowaniu głośników jeśli je masz w drzwiach!
    A jak będziesz miał problemy to wpadnij do mnie mieszkam w Lublinie to pomoge a jak coś to pisz na forum!
    Powodzenia!! :twisted: :P
  • Poziom 12  
    II problem!
    Jakie osłonki przy uwyjęciu radia też tzreba trochę sprytu pooglądaj dobrze!
    A słowem mogliby Nimcy troche to lepiej zrobic na liniach projektowych no ale przypominam żę VW Golf III to samochód roku 1991 r!!!!!
  • Poziom 23  
    Widziałem już dużo Golfów III, lecz najstarszy był chyba z 1992r. Nie wiedziałem że są jeszcze starsze.
  • Poziom 12  
    Ostatni Golf III zjechał z lini montażowej pod konic grudnia 1997 roku! Moj właśnie jest z grudnia 1997 !
    pozdrawiam :twisted:
  • Poziom 12  
    Przedewszystkim dziękuje Sobiemu 2004 za info i za zaproszenie ale raczej nie przyjadę bo mam do Ciebie ok 535 km :D natopmiast wracając do drzwi to u mnuie poroblem jest taki, że szyby nie są elektryczne i mocowaliśmy się z kolegą z 1,5 h i nie możemu zdjąć tej korbki od szyb, próbowaliśmy inne drzwi ale tam też nie chce zejść, bo rozważaliśmy też możliwość że ktoś ją dokleił ale to chyba odpada. Proszę o jakieś sugestie dotyczące tego jak to zdemontować bo nie wpadliśmy na to.

Co do Golfów 3 to pierwszy zjechał z taśmy w pażdzierniku 1991 r a ostatni pod koniec 1997 ogółem szacuje się że było ich ok 4 mln i proszę już nie pisać nic na ten temat
  • Poziom 12  
    Zdejmij korbke po prostu użyj siły bo inaczej tego nie da sie zrobić tylko niczego nie urwij!
    pozdrawiam!!!
    Golf III is the best! :wink: :lol:
  • Poziom 12  
    Naszarpaliśmy się trochę i nie zeszło, wiesz można to zrobić metodą wyznaczania ekstremum lokalnego zmęczeniowego ale właśnie nie w tym metoda aby to urwać, dlatego napisz mi czy to już robiłeś to będę spokojniejszy

a jakbym coś urwał to wtedy się przejadę do Ciebie i pogamy :D
  • Poziom 29  
    A czy korbka nie jest przykręcana ??
    Mam co prawda Audi (1993 r.) i przed jej zdjęciem muszę podważyć plastik (od strony pokrętła) aby go zdjąć i dostać się do wkrętu mocującego korbkę.

Pozdrawiam !
    Marek
  • Poziom 12  
    No właśnie jeśli miałaby być przykręcana to pewnie śruba byłaby w miejscu gdzie wchodzi metalowa część pod obicia ale kobrka jest plastikowym odlewem i stanowi całość oprócz oczywiście rączki, którą się kręci. Więc śruda mogłaby być jeszcze gdzieś od środka przykręcana ale to chyba niezbyt przaktyczne rozwiązanie skoro aby zdjąc obicie trzeba się najpierw dostać pod nie
  • Poziom 12  
    Ja to zdejmowałem kiedyś po prostu podważyłem i mocno to wyrwałem na granicy urwania ale poszło !!! :oops:
  • Poziom 29  
    Jeśli jest cała plastikowa to faktycznie zdejmuje się to jak mówi sobi2004
    W poprzednim autki korbkę ....urwałem i zaadoptowałem jakąś taką tylko mocowaną na wcisk.
  • Poziom 12  
    A co konkretnie urwałeś mkos1 i czy pamietasz może co blokowało wyjście tej rączki z drzwi. Gdyby wiedział nie popełniłbym tego samego błedu
  • Poziom 29  
    WBF8163 napisał:
    A co konkretnie urwałeś mkos1 i czy pamietasz może co blokowało wyjście tej rączki z drzwi. Gdyby wiedział nie popełniłbym tego samego błedu

Może źle się wysłowiłem - zamiast "urwania" po prostu korbka mi się ułamała a była ona z jakiegoś metalowego odlewu.
    W tej plastikowej co miałem (nie gwarantuję, że to od VW/Audi !!) był zatrzask zrobiony ze spręźynki.
    Samochód tamtej sprzedałem prawie 3 lata temu i ...już nie pamietam dokładnie jak to było zrobione.
    Jeśli nie ma możliwości ściągnięcia plastiku to trzeba podważyć ją przy wieloklinie i powinna w końcu wyjść.
  • Poziom 12  
    No to sprawa jasna, będziemy walczyć
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Golfa III, mam silnik 1.6 i nie wiem ile tam wchodzi oleju jeśli ktoś może podać to bardzo proszę
  • Poziom 29  
    Teoretycznie to chyba 3.5 l z wymianą filtra ale wlej 3 l.
    Odpalisz silnik to niech się układ odpowietrzy i napełni olejem oraz chwile sobie spokojnie popracuje. Po zatrzymaniu silnika sprawdź po chwili poziom - powinien byś chyba w połowie "stanu", jeśli tyle jest to już nie dolewaj.
    O ile się nie mylę to między znakiem MIN a MAX powinna być różnica 1 litra.

Pozdrawiam !
  • Poziom 12  
    Serdecznie dziękuje za poświęcony czas użytkownikowi mkos1. Co do klamki od szyb to dzisiaj próbowałem na innym Golfie III i też nie chce zejść. Ale skoro trzeba użyć więcej siły to postaram się jeszcze bardziej 8)
  • Poziom 17  
    Z tą korbką to panowie chyba nigdy nie zdejmowaliście obicia drzwi.
    Korbka ma na sobie pierscien plastikowy, ktory trzeba delikatnie wycisnąc w stronę szyby. Zejdzie gdy nacisniemy pod katem 180 stopni do korbki. I wtedy bez problemowo schodzi cala korbka z drzwi.

Pozdrawiam
    Leszek
  • Poziom 12  
    No właśnie ja już nie mam siły aby to mocniej ciągnąć więc jeśli ktoś tego nie przykleił to na pewno nie można tego tak ściągać. 180 stopni czyli pchać w stronę obicia drzwi jeśli dobrze zrozumiałem
  • Poziom 10  
    Korby wyciaga sie w ten sposob w golfie 3 ze kuleczko plastikowe za korbka przesyla sie odpowiednio w gole w dol lub na boki wtedy odskakuje zatrzask i mozna spokojnie zdjac korbke:)
  • Poziom 13  
    Nie dopisywalbym tego do tematu, ale sam mialem problem ze zdjeciem obicia w golfie, a zaden opis w tym temacie wyjasnil mi sprawy do konca. Korbke zdejmuje sie przesuwajac ten pierscien plastikowy (ktory jest pod korbka) w plaszczyznie obicia a nie jakies tam 180 stopni (bo to sugeruje wciskanie pierscienia w drzwi, a nie o to chodzi). Najbardziej obrazowo mozna to chyba opisac tak: korbke ustawiamy by byla skierowana w dol, kciukami obu rak naciskamy z gory na korbke naciskajac ja w kierunku podlogi, jednoczesnie palcami wskazujacymi podwazamy od dolu pierscien ktory przy odpowiednim nacisku wyskoczy w gore (o ok 1cm) przesuwajac sie po obiciu drzwi. Wtedy korbka schodzi bez problemu.