Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 58-60" - trudny wybór

18 Lut 2010 13:02 2511 7
  • Poziom 10  
    Witam.

Planuję zakup jak w temacie (do 7500 zł + dostawa, raczej plazma ale niekoniecznie). Na razie, po eliminacjach doszedłem do 4 poniższych modeli (specyfikacje pod linkami):

Samsung PS-58B680
    LG 60PS7000

Edycja 18.02 wieczorem - Te Panasoniki odpadają ze względu na brak tunera DVB-T i MPEG4
    Panasonic VIERA TH-58PY800P
    Panasonic TH-58PZ700

Czy ktoś, kto zna się na rzeczy i bezpośrednio miał z nimi do czynienia zechciałby wyrazić swoją opinię i doradzić, co wybrać? Mile widziane również naoczne opinie porównawcze.
    Jak pisałem raczej plazma ale LCD niewykluczone (pod warunkiem zachowania limitu ceny i wielkości). Nie jestem fanem ostrości, bardziej zależy mi na naturalności i głębi obrazu.
    Z testów jak na razie znalazłem tylko to, a więc inne linki - welcome.

Bardzo proszę o rzeczowość wypowiedzi i niepisanie opinii tylko na podstawie fabrycznych specyfikacji, bez ocen praktycznych.

Pozdrowienia
    Piotr
  • flexghzflexghz
  • Poziom 35  
    Miałem parokrotnie do czynienia z KURO (60').

Obraz rewelacja na "silnym" sygnale.

Jednak przytoczę całkiem rzeczową opinie jednego z właścicieli, który wprost powiedział że w praktyce skazany jest na: obraz/sygnał 1080p (i dużym strumieniu).
    "Reszta sygnałów" już nie wygląda tak dobrze.
    Potwierdzam. ;)
  • flexghzflexghz
  • Poziom 38  
    Tylko że KURO to już historia bo Pioneer wycofał się z rynku TV.

Stawiam na Panasonic'a :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Obecnie analog z dachu, n-ka z hd i dvd standard. Niedługo dojdzie DVB-T.
    Komputera i gier nie używamy na TV. Blue-Ray nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.

Sprawa się nieco skomplikowała, bo na żądanie rodzinki mam rozpatrzeć jeszcze 3 LCD-ki:
    Toshiba Regza 55ZV635DG
    Samsung LE55B650
    Sony KDL-55EX500.

Ja osobiście jestem za plazmą.

Edycja 23.02 wieczorem
    Zamykam temat. Klamka zapadła, padło na plazmę Samsunga.
  • Poziom 10  
    i jak ten telewizorek samsunga się sprawuje?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    ja mam Panasonic Viera model TXP42VT30E 50' i bardzo jestem zadowolony. ma oba tunery, a do tego 3D (efekt lepszy niż w kinie, internet i dekoder satelitarny a do tego nagrywanie i oglądanie z USB i SD. Polecam!