Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw sat na wiele pozycji satelitarnych

18 Lut 2010 13:39 1611 4
  • Poziom 15  
    Zastanawiałem się ostatnio czy nie zainstalować sobie zestawu do odbioru programów z wielu pozycji satelitarnych. Na razie temat jest w fazie planowania i wymyśliłem coś takiego:

- Antena 80cm (lub 90cm)
    - konwerter singiel powiedzmy Inverto
    - obrotnica Stab HH 90
    - tuner Opticum (Orton) HD 9600

Co sądzicie o takim zestawie (tuner, wielkość anteny itp.? Może można "zmontować" jeszcze tańszy i lepszy zestaw?

Założenie jest takie:
    - odbiór kanałów HD (nie muszę mieć PVR koniecznie)
    - dostęp do wielu satelitów
    - możliwość odbioru platform cyfrowych (w grę wchodzą Polsat na CAM'ie i/lub Cyfra+ i/lub TNK i/lub inne)
    - cena całości max. 1000 PLN

Wszelkie wskazówki i porady mile widziane.
  • Computer Controls
  • Poziom 12  
    co do tunera to ja polecam arive 200,co prawda opticum nie jest wcale gorszy ale zdania są podzielone.
    ja bym wybrał arive 200
    co do obrotnicy to zależy czy będzie ci się chciało bawić z antena i ciągle nią kręcić,nie wiem czy nie lepiej by było założyć 4 konwertery na jedna antenę a i tak sporo tego wszystkiego będziesz miał,do tego przełącznik disquec i nie czekasz aż antena przekręci się na odpowiednia satelitę tylko masz kanał od razu, ale mowie to wedle gustu.
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    W ramach szeroko pojętej "zabawy" chciałbym mieć szerokie spektrum wyboru satelitów. Nie chodzi nawet o oglądanie TV tylko zabawę w poszukiwanie feed'ów, zmian na różnych raczej egzotycznych w Polsce (innych niż popularne Astra, Astra 2, HB) satelitach, sprawdzaniu możliwości odbioru choćby z pozycji atlantyckich itp. Dlatego DiseqC z statycznie zamontowanymi konwerterami raczej nie wchodzi w grę. Wiadomo, że aby odebrać sygnał z odległych pozycji lub słabych transponderów potrzebny jest sprzęt za niemałą sumkę ale mi nie chodzi o jakieś tam rekordy tylko o to co można złapać używając sprzętu z środkowej półki na jaki może sobie pozwolić przeciętny "łapacz sygnału satelitarnego" :)
  • Poziom 15  
    Dzięki za linki ale to już mam przestudiowane wzdłuż i w szerz (w końcu stronka pastupam'owa to kompendium dla wszystkich początkujących ;) ). Multifocus to koszt znacznie większy niż założony 1000 PLN a tak jak mówiłem DiseqC to nie rozwiązanie na moje "zapotrzebowanie". Chodzi mi bardziej o ocenę sprzętu czy w założonym 1000 PLN da się coś lepszego zakupić choćby tuner z czulszą głowicą?