Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata danych z dysku systemowego

18 Lut 2010 14:51 1719 11
  • Poziom 9  
    Problem wygląda następujaco po awarii kompa pokazał się komunikat ze plik systemowy jest uszkodzony po włozeniu płyty windowsa i próby naprawy komp się włączył lecz utracone zostały dane z moich dokumentów skróty na pulpicie itd z wszystkich kont użytkowników. Pokazuje ze dysk jest zapełniony 9gb a rzeczywiście jest niecałe 4 gb gdzie mogły sie podziać te dane? a są dla mnie bardzo ważne. przwracałem system z kilku dni wstecz nic to nie dało, przeskanowałem dysk przez chkdsk oraz kilka programow do odzyskiwania danych odzyskałem jedynie kilka śmieci reszta gdzieś tam muszą być tylko gdzie i jak to zobaczyć. Przed awaria antywirus byl nie aktywny cos go zablokowalo i prawdopodobnie zostal zainfekowany. Pomocy co robić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Na czym ta "próba naprawy" przy pomocy płyty polegała?
    Twój opis może wskazywać, że komunikat o uszkodzeniu dotyczył jednego z plików rejestru.
    Co do danych , to bez odpowiedzi na pytanie zadane na wstępie - można tylko sugerować, że są one "gdzieś na dysku", tyle, że mogą być - jeśli zostały potraktowane jako systemowe - ukryte (opcja w widoku folderów).

Nim jednak zaczniesz czegokolwiek szukać zajmij się sprawdzeniem i ew. oczyszczeniem danych z robactwa.
  • Poziom 10  
    UWAGA!

jeśli - nie daj Boże - zainstalowałeś nowy system formatując partycję - natychmiast wyłącz przywracanie systemu, hibernację oraz przenieś plik wymiany na inną partycję - to pozwoli Ci odzyskać większość danych narzędziem w rodzaju Runtime GetDataBack.

podstawa, to wyjść z założenia, że poprzedni system po instalacji zajmował zbliżoną ilość miejsca do aktualnie świerzo zainstalowanego, a więc przy instalacji nowego systemu nadpisaniu uległa jedynie jego poprzednia kopia. jeśli nie dodamy więcej danych, powierzchnia dysku w której zapisane były ważne pliki nie ulegnie nadpisaniu.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    piechos_1 napisał:
    oraz kilka programow do odzyskiwania danych

Jakie to były programy i gdzie zapisywałeś odzyskiwane dane?
  • Poziom 9  
    nie instalowalem jeszcze nowego systemu dokumenty ktore zginely to alkusze kalkulacyjne dokumenty doc. ulubione z explorera zaklatki wszystkie ikonki z pulpitu na kazdym koncie itd. Sam dokladnie nie wiem bo to sie stało to na koleżanki kompie po tym jak sie windows wlaczyl zobaczylem ze gdata jest nie aktywny i ma uszkodzana bd sygnatur wirusów i był calkowicie w rozsypce wgralem go na nowo wyczyscilem z robaków oczywiscie tyle ile zdolal wykryc ten gdata i antivir free editon , a jesli chodzi o ta naprawe plyta to jest taka opcja naprawy podczas instalacji nowego systemu wciscnij r itd sami wiecie o co chodzi zrobilem to ale nie poszlo dalej bo nie znalem hasla administratora ale mimo to komputer chociaz wystartowal to wszystko poznikało. Mi również sie wydaje ze został albo podmieniony plik rejestru albo usuniety przez trojana ale nie wiem co dalej mam z tym począć prosze o sugestie.
    matuzalem i ja zadaliśmy Ci pytania. Gdzie jest odpowiedź?
  • Poziom 9  
    Odzyskane dane zapisalem na 2 dysku a programy to zaraz poszukam i odpisze a jesli chodzi o ta probe naprawy to chyba opisalem co zrobilem czy nie do konca?

Dodano po 5 [minuty]:

programy te to EasyRecovery 6.10 Professional
    PC Inspector File Recovery 4.0
    i chyba rcsetup_1.35
    Odzyskalo mi kilka dokumentow doc. ale gdy je probuje odczytac to wyskakuja zakodowane szlaczki
    piechos_1 napisał:
    EasyRecovery 6.10 Professional

To kolega wydał 2200 zł netto na taki super program i szuka pomocy na darmowym forum mając prawo do bezpłatnego wsparcia firmy Kroll Ontrack która ratuje dane nawet z dysków znajdujących się w komputerach promów kosmicznych? A czemu kolega tak postępuje?
  • Poziom 9  
    być może to nie był profesjonal w pelnej wersji. nie jestem teraz w stanie napisać dokladnie nazw tych programów ściagałem je na darmowej licencji ze stron instalki.pl i jeszcze jednej. Skoro to jest takie ważne to jutro napisze dokładnie jak bede na tym kompie co sie rozwalil ale fakt jest taki ze powiedzmy te darmowe programy jakiekolwiek bym nie ściągnął próbowałem trzech nie dały rezultatu może jest jakiś który naprawdę daje rade nie wiem. A jeśli chodzi o zapłacenie tych 2200 zł na naprawe to raczej nie ma takiej opcji.
  • Poziom 21  
    Czyli pliki odzyskane przez EasyRecovery 6.10 Professional nie dały sie otwierać?
  • Poziom 9  
    Z tym profesjonal to bylo chyba tak ze wyszukalo iles tam plikow ale nie moglem ich zapisac wiec probowalem na kolejnym ale nie jestem teraz w stanie wiecej powiedziec jutro napisze dokladnie nie chce robic zamieszania moimi niekompetentnymi wypowiedziami na temat tych programow dla mnie one byly podobne i podobnie nic nie daly. Dzieki za cierpliwośc :)
  • Poziom 9  
    Witam ponownie Zainstalowalem program EasyRecovery profesional tym razem w pelnej wersji przelecialem cały dysk i elegancko powykrywal duzo plikow teraz wlasnie sprawdzam czy sa wszystkie ale jedno jest pewne nie sa one uszkodzone i mozna je chociaz odczytac jak narazie tyle mi wystarczy.

Moderowany przez gsm_virus:

Mam nadzieję ze producent ww. prog. za około 2200zł udzieli Tobie stosownego wsparcia technicznego (najpierw support, później forum).
    Regulamin punkt 14, wraz z podwieszonym ogłoszeniem tutaj.
    Skoro wystarczy, temat zamykam.