Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe rozdzielanie radiówki PC i laptop

18 Lut 2010 14:52 1723 12
  • Poziom 20  
    Witam.
    jestem w tych sprawach zielony:D

Mam internet radiowy 1mb antena na dachu i kablem doprowadzony do karty sieciowej PC ,nabyłem laptopa z WI-FI i chce rozdzielić internet bezprzewodowo i tak aby PC nie musiał być włączony aby był internet w laptopie ale żeby PC był podłączony przewodowo.Słyszałem ze można zastosować specjalny router access point client. Jak zrobić? Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaki wtyk wchodzi do komputera? RJ-45? Raczej tak, w takim razie potrzebujesz najzwyklejszy router bez trybu AP-client i bez modemu ADSL, np. Linksys WRT54G.
  • Pomocny post
    W takim razie potrzebujesz albo AP client i router, albo router z dwoma interfejsami radiowymi, np. Ovislink DUO.
  • Poziom 18  
    Trochę taniej czyli za jakieś 130 zł masz układ dwóch urządzeń czyli np. TL-WR543G jako Ap Client WISP i TL-WR340G jako zwykły AP.
  • Poziom 20  
    Już wole dołożyć do Ovislink DUO z przesyłkami wyjdzie prawie to samo.
    http://www.extreme-pc.pl/img/wifi/ovislink_g_duo_2.jpg
    antenę podłączam do wejścia radio 1 lub radio 2? I gdybym chciał podłączyć PC przewodowo to przez LAN i do wbudowanej karty sieciowej? czy jak podłącze PC bezprzewodowo to czy będą jakieś znaczne straty szybkości internetu?
    Pytam tak bo w tych sprawach naprawdę jestem zielony.
  • Pomocny post
    Możesz kupić urządzenie pracujące w trybie WISP+UNIVERSAL REPEATER np. OvisLink WL-5460AP v2
    tj.
    WISP+UNIVERSAL REPEATER : w tym trybie AP odbiera sygnał od dostawcy internetu bezprzewodowo, oraz równocześnie bezprzewodowo i przewodowo rozsyła go dalej do komputerów.

Dodano po 3 [minuty]:

edit: Pomyłka , nie sprawdzi się raczej z anteną na dachu. Więc polecam G. DUO.