Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie TV z dekodera Cyfrowego Polsatu na PC

rafcik_er 18 Lut 2010 15:29 10393 6
  • #1 18 Lut 2010 15:29
    rafcik_er
    Poziom 8  

Witam. Mam problem bo nie wiem jak do tego dojść, jak zrobić...

Mianowicie mam monitor LG M227WDP 22 cale który jest podłączony wiadomo do PC. Mam też dekoder Cyfrowego Polsatu podłączony kablem EURO do monitora. TV wszystko ładnie śmiga. Teraz pytanie jak zrobić by obraz który leci w tv zapisać na dysku twardym w obojętnie jakim formacie. Dodam ze mam kartę TV WinFast TV 2000 XP EXPERT. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak to zrobić. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam..

1 6
  • Pomocny post
    #2 18 Lut 2010 15:45
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Kabelek Euro - odpowiednie wtyki do karty WinFast (RCA, zwane potocznie Cinch) i gitarka ;)

1
  • #3 18 Lut 2010 16:14
    rafcik_er
    Poziom 8  

Mam taki kabelek:

oraz taki ale on nie pasuje do karty TV...

czyli coś na podobę tego cinch kupić i wszystko powinno hulać?

0
  • #4 18 Lut 2010 19:13
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Powinno. Ten ostatni kabelek co pokazałeś to jest pewnie jakieś wyjście od karty graficznej (Tryb Component). Do Winfasta jest dodawany taki zestaw:

Pierwszy od lewej. RCA będzie dla obrazu, a osobnym kabelkiem z wtyczką Jack podłączysz dźwięk. Lepiej kupić przejściówkę (taką kostkę) wtyk Scart - trzy gniazda RCA i dwoma przewodami osobno puścić obraz (1xRCA - 1xRCA) oraz dźwięk (2xRCA - 1xJack).

1
  • #5 18 Lut 2010 20:55
    rafcik_er
    Poziom 8  

No tak. Ale niestety mam aby te 2 ostatnie kabelki. Tego 1 nie mam ani tego 2 chyba od dźwięku? Nie jestem pewien. Czyli potrzebny mi jest ten 1 kabelek czy te 2? i jak one się zwą żebym wiedział co w sklepie mówić..

prosiak_wej napisał:

Pierwszy od lewej. RCA będzie dla obrazu, a osobnym kabelkiem z wtyczką Jack podłączysz dźwięk. Lepiej kupić przejściówkę (taką kostkę) wtyk Scart - trzy gniazda RCA i dwoma przewodami osobno puścić obraz (1xRCA - 1xRCA) oraz dźwięk (2xRCA - 1xJack).

Dodam że jestem bardzo zielony w tej dziedzinie :) Mógł byś przytoczyć jakieś linki jak to wszystko wygląda?? Np ta kostka no nie za bardzo wiem o co chodzi.

0
  • #6 20 Lut 2010 00:31
    rafcik_er
    Poziom 8  

No więc... Okablowanie kupiłem... podłączyłem... i "niby" nie działa bo w programie win fast PVR nic nie wykrywa... Ale jak konfiguruje TV przez windows media center coś tam wykrywa, widoczne na obrazku.

Nastopny krok w WMC to konfiguracja sprzetu IR u na tym stoję bo nie mam żadnego takiego osprzętu ;/ Czemu to nie działa?? Czy moze jakimś innym programem to powinienem robić???

0
  • #7 26 Lut 2010 03:01
    awerew
    Poziom 13  

witam.To samo robię z '' n '' tv. Ściągnąłem darmowy program ''Ferro-cyfrowy magnetowid ''.Na wyjście '' euro'' w tunerze nałożyłem przejściówkę o której pisali przedmówcy. Obraz podałem na kartę przez kabel '' S-video'' a dźwięk przez ''chinch '' (RCA). Obraz nagrywa a dźwięk niestety nie. Nie znam przyczyny.Może używam nie tego wejścia w karcie a może zła konfiguracja magnetowidu czy karty. Wyczytałem gdzieś w internecie że sama karta nie wystarczy by ściągać programy tv.Można użyć innych jeszcze programów np;''PlayTV Pro v9.01b TV ''.Sam ciągle jeszcze kombinuję.

0
  Szukaj w 5mln produktów