Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens ncdr 1500 napis telematic safe

rafaell1 18 Lut 2010 17:35 5922 9
  • #1 18 Lut 2010 17:35
    rafaell1
    Poziom 9  

Witam jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu .Mam radio siemens ncdr 1500 z całym zestawem tz; zmieniarka i telefon wszystko oryginał posiadam do tego wszystkie kody całą karte ( Car Pass) .Uszkodził się telefon więc wymieniłem na inny działający i działał kilkanaście minut i na wyświetlaczu jak chcę dzwonić to teraz pisze Telematic Safe i nie można wejść w menu tego tel. Dodam iż na Car Pass są wszystkie kody do radia ;samochodu itd ; ale zmieniarka i ten poprzedni telefon na karcie car pass nie mają żadnych kodów są puste rubryczki .Więc moje pytanie czy telefon nie był wylogowany z poprzedniego auta i czy w ogóle telefony są logowane jako jedność bo np radio i wyświetlacz no to wiadomo ale telefon ? I drugie pytanie czy Techem 2 lub innym programem mogę coś w tej sytuacji zdziałać
    Proszę o jakieś wskazówki.
    dodam nr urządzenia GMTU1Y0033481
    samochód OPEL FRONTERA 2.2TDI 2003R
    POZDRAWIAM

0 9
  • #2 19 Lut 2010 23:23
    Jarek20
    Poziom 11  

Witaj
    Musisz ze starego telefonu przelutować pamięć do nowego i powinno działać. Niestety telefon musi być zalogowany do pozostałego kompletu sprzętu, a informacja jest zapisana własnie w pamięci. W radiu i wyświetlaczu jest to pamiec flash - nie wiem jak w telefonie (flash lub eprom).
    Pozdrawiam Jarek

0
  • #3 20 Lut 2010 12:16
    rafaell1
    Poziom 9  

Dzięki za odp zaraz rozbiorę i zobaczę jak to wygląda ,chyba że da się cos zrobić np techem lub innym programem bo wtedy było by bez lutowania prawda?

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

rafaell1 napisał:
    Dzięki za odp zaraz rozbiorę i zobaczę jak to wygląda ,chyba że da się cos zrobić np techem lub innym programem bo wtedy było by bez lutowania prawda?

Ale jednak doszłem do wniosku że będzie prościej przelutować pamięć dowiedziałem się że koszt lutowania w serwisie RTV ok 20-30 zł to choć by techem coś mógł zrobić to koszt byłby większy, tylko teraz zostaje odnaleść pamięć .Czytałem na różnych forach że nokia kładzie pamięć ATMELA więc rozebrałem i znalazłem kilkanaście scalaków ale jeden jest ATMEL - AT28C256E 15ti
    niewiem czy to ten?
    daję foto.

0
  • #4 20 Lut 2010 15:07
    Jarek20
    Poziom 11  

Przelutuj Flasha AM29F160 - to napewno, niestety nie wiem co znajduje się w atmelu. Możesz podpiąc do auta i zobaczysz czy zadziała. Jak nie to przelutuj atmela.
    Jarek

0
  • #5 20 Lut 2010 15:56
    rafaell1
    Poziom 9  

Jarek20 napisał:
    Przelutuj Flasha AM29F160 - to napewno, niestety nie wiem co znajduje się w atmelu. Możesz podpiąc do auta i zobaczysz czy zadziała. Jak nie to przelutuj atmela.
    Jarek

Skoro już mowa o pamięci Flasha AM to jest jeszcze jeden AM foto niżej. Czytałem o tych pamięciach ten ATMEL ma małą pamięć jeśli się nie mylę , AM29F160 ten ma sporą pamięć teraz trzeba wybrać włąściwy i przelutować

0
  • #7 21 Lut 2010 08:28
    rafaell1
    Poziom 9  

Jarek20 napisał:
    Zacznij od 29LV160. :)

Ok dzięki zacznę od tego 29lv160 zobaczymy co będzie .Po niedzieli będe działać
    Dzięki za zainteresowanie się temetem
    pozdrawiam

0
  • #8 24 Lut 2010 16:09
    rafaell1
    Poziom 9  

rafaell1 napisał:
    Jarek20 napisał:
    Zacznij od 29LV160. :)

Ok dzięki zacznę od tego 29lv160 zobaczymy co będzie .Po niedzieli będe działać
    Dzięki za zainteresowanie się temetem
    pozdrawiam

Wtam po niedzieli
    Po wymianie 29lv160 niestety to samo ( telematic safe)
    pozdrawiam

1
  • #9 24 Lut 2010 21:50
    Jarek20
    Poziom 11  

Witam
    To nie pozostaje nic innego jak przelutować pozostałe pamięci. Jeżeli ich zawartość jest prawidłowa i nie uszkodzona to musi ruszyć.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 24 Lut 2010 22:04
    rafaell1
    Poziom 9  

Jarek20 napisał:
    Witam
    To nie pozostaje nic innego jak przelutować pozostałe pamięci. Jeżeli ich zawartość jest prawidłowa i nie uszkodzona to musi ruszyć.
    Pozdrawiam.

Tak tylko tych pamięci jest trochę tak że nie wiem czy to ma sens . Myślałem nad dostaniem się do oprogramowania tego tel ,w tyle tam gdzie jest podłączona kostka z przewodami jest jeszcze jedna mała zaślepiona plastikiem wyciąganym i pod nim jest kostka na 6 pinów nie wiem od czego to jest na obudowie jest opisana ale tylko ta główna .

Dodano po 5 [minuty]:

rafaell1 napisał:
    Jarek20 napisał:
    Witam
    Pozdrawiam.

Tak tylko tych pamięci jest trochę tak że nie wiem czy to ma sens . Myślałem nad dostaniem się do oprogramowania tego tel ,w tyle tam gdzie jest podłączona kostka z przewodami jest jeszcze jedna mała zaślepiona plastikiem wyciąganym i pod nim jest kostka na 6 pinów nie wiem od czego to jest na obudowie jest opisana ale tylko ta główna .

Siemens ncdr 1500 napis telematic safe Siemens ncdr 1500 napis telematic safe
    Siemens ncdr 1500 napis telematic safe Siemens ncdr 1500 napis telematic safe Siemens ncdr 1500 napis telematic safe

0
  Szukaj w 5mln produktów