Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana sprężarki w jednostce zewn.

18 Lut 2010 18:42 3019 14
 • Poziom 10  
  Mam taki problem.
  Chciałem żeby ktoś opisał mi jak krok po kroku wymienić sprężarke w jednostce zewnętrznej. Mam dostęp do odpowiednich narzędzi tylko nie wiem jak sie do tego krok po kroku zabrać.
  I pytanie drugie. Jak zebrać freon, żeby nie poszedł w środowisko.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  Pewny jesteś że dasz radę? Sprężarka jest na pewno uszkodzona? Masz stację do odzysku freonu bo bez niej nic nie zrobisz chyba że chcesz cały freon w powietrze wypuścic a to już przestępstwo o uprawnieniach nie wspominam
 • Poziom 10  
  Przeczytałeś mój post?!
 • Poziom 13  
  Radził bym powierzyć to zadanie komuś kto sie na tym zna i ma odpowiednie uprawnienia do tego.inaczej mozesz sobie nawet krzywdę zrobić.Wiedzę i doświadczenie potrzebną do operacji wymiany spręzarki nie nabywa sie czytając jeden post.Trzeba troszeczkę widzieć jak to się robi.Myśle że nikt nie napisze jak to sie robi zeby nie zdradzać pewnych tajników zawodowych.
 • Poziom 10  
  Do wymiany np. termostatu w samochodzie też można wezwać mechanika albo zapytać kogoś na forum i mając pewne podstawy zrobić to samemu. Ucząc sie przy tym czegoś nowego.
  Jeśli możesz to napisz mi jak to zrobić, możesz na priva jeśli nie chcesz zdradzać tajników zadowowych.
 • Poziom 13  
  Niestety za wiedzę się płaci:)A jeśli nie to trzeba ją zdobyć poprzez praktykę:)Za długo się człowiek uczy żeby za darmo rozdawać wiedzę:)

  Dodano po 1 [minuty]:

  Myślę że koledzy po fachu poprą mnie w tym stwierdzeniu:)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Nie chodzi tu nawet o zdradzanie "wiedzy tajemnej" ale o etykę , która np. mnie mówi że udzielając ci nawet dokładnych wskazówek , mogę pośrednio przyczynić się do uszkodzenia przez ciebie agregatu .
 • Poziom 13  
  A przy okazji narazić wymieniającego sprężarke na poparzenie freonem:)bo nie wierzę że przy wymianie "ściągnie" cały freon z urządzenia:)
 • Poziom 31  
  Właściwie to nawet ciężko się odnieść do tak postawionego pytania. Generalnie aby w mechaniczny sposób wymienić coś należy to coś mieć i po prostu wymienić używając określonych narzędzi.
  Problemem tu jest również, że jest to urządzenie ciśnieniowe gdzie nie ma miejsca na błędy bo może to się przykro skończyć, w najlepszym wypadku np. uszkodzeniem całego urządzenia. Tego nie można porównywać do wymiany termostatu. Takie rzeczy, jeśli ktoś chce się uczyć, należy robić pod okiem kogoś doświadczonego, kto w każdej chwili sprawdzi, doradzi i na koniec określi poprawność wykonanej pracy. I taki właśnie sposób wymiany sugerowałbym.
 • Poziom 12  
  Witam, jak widzę jesteś z Krakowa. Jak chcesz to mogę ci tę sprężarkę wymienić.
  Oczywiście jesteś pewny , że to sprężarka?
  Masz sprężarkę czy chcesz zakupić? Podaj typ lub moc .
 • Poziom 2  
  Popieram kolegów bo by wymienić sprężarkę to już full serwis trzeba mieć wszystko i uprawnienia gazowe i elektryczne.
  Daj zarobić innym a to Ci się opłaci.
 • Poziom 31  
  Koledzy, zawsze dajecie tylko takie rady, nie rób sam a daj mi zarobić ? Autor wątku nie jest laikiem, skoro dysponuje odpowiednim sprzętem. Z takim podejściem to można każdego zbyć a bycie uczestnikiem takiego forum gdzie się pomaga i wymienia wiedzę powinniście sobie darować, no chyba że tylko potraficie i jesteście tu po to aby brać, a nie dawać, a za szczyt nieprzecenionej pomocy uznajecie stwierdzenie nie rusz bo popsujesz.
  Szkoda ze zaczynają się tu na forum pojawiać klany "fachowców" a to od chłodnictwa, a to od alarmów, a to od mechaniki. Ale cóż to za fachowcy skoro obawiają się wyimaginowanej konkurencji z drugiego końca Polski.
 • Poziom 13  
  Pittt.Witam.Dla mnie to jest proste.Odzyskać czynnik,rozbroić skraplacz,zdemontować dwie lub kilka rurek,przedmuchaj azotem instalacje,skraplacz,odłącz kabelki,zdemontuj sprężarkę,zamontuj sprężarkę,podłącz rurki,przewody,sprawdż szczelność,zrób próżnie,załaduj czynnik i czekaj na efekty. Pitt może przyjedzie lub EKG u człowieka będzie opisywał.Pitt opisz jak to robisz,bo na pytanie nie odpowiedziałeś tylko jak to ktoś określił ,,bijesz piane,,...
 • Poziom 31  
  Pittt napisał:
  Koledzy, zawsze dajecie tylko takie rady, nie rób sam a daj mi zarobić ? Autor wątku nie jest laikiem, skoro dysponuje odpowiednim sprzętem.

  Takie prace jak wymiana sprężarki to problem zdolności manualnych, podstaw teoretycznych, odpowiednich narzędzi i wiedzy praktycznej.
  Wszystko można jakoś w internecie znaleźć właśnie z wyjątkiem tej "wiedzy praktycznej" bo jak sama nazwa wskazuje jest to coś co osiąga się poprzez praktykę.
  I jeśli pomimo posiadania narzędzi, teorii, są kłopoty jak to zrobić, a są bo dlatego pytanie na forum, to najlepiej zrobić pod okiem fachowca raz drugi trzeci a potem pomału można samodzielnie.

  Dlatego też odpowiedzi są takie jakie są.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W tym temacie już wszystko zostało powiedziane. Zamykam.