Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brzeszczoty do wyrzynarki.

18 Feb 2010 18:53 10871 5
  • Level 11  
    Cześć, mam do was pytanie, mianowicie chodzi o brzeszczoty do wyrzynarki firmy maxwerx mx55, otóż w komplecie dostałem jeden brzeszczot do drewna, a mi był potrzebny do metalu, więc pojechałem do sklepu i dali mi inny niż ten od drewna (chodzi mi oczywiście o mocowanie, a nie o ząbki) i powiedzieli, że na 100% będzie pasował. A ja nadal nie jestem tego taki pewien czy on będzie pasował, co prawda tnie, ale nie wiem, czy nic się nie uszkodzi jak będę ciął takim brzeszczotem. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy on pasuje, a jak nie to jaki kupić żeby pasował i żeby niczego nie uszkodzić? Jeśli czegoś ważnego nie widać na zdjęciach to mogę zrobić inne..

Z góry dzięki.

Brzeszczoty do wyrzynarki. Brzeszczoty do wyrzynarki. Brzeszczoty do wyrzynarki.
  • Level 26  
    Na 3 zdjęciu widać że brzeszczot nie opiera sie o rolke .Trzeba by było szlifierka troszkę skrócić ten brzeszczot , żeby cały czas opierał sie o tą rolkę i wtedy będzie ok.
  • Level 11  
    Czyli musiałbym to uciąć aż do cyfry 8 łącznie z nią, a potem jeszcze zeszlifować te wystające z obu stron 2 ząbki i wtedy chyba by pasowało, ale czy warto się w takie coś bawić? Na początek spróbuję oddać ewentualnie wymienić, może akurat się uda, a jak nie to wtedy będę kombinował. W każdym razie dzięki za pomoc :)
  • Level 38  
    Bosch jest do mocowania w systemie szybkim SDS to taki patent ,że niema śrubki tylko uchwyt wciskasz on kliknie i już jest zamocowany a jak co to przekręcasz lekko i wyskakuje. Do twojej musi być stary typ bez noska mocujesz go zaciskając śrubkę na uchwycie. Taki jak ten z otworkiem. Sprzedawca się pomylił i ci powiedział,że będzie pasował bo fakt taki że tańsze modele np. Makity akceptują Bosza z noskiem i mocujesz je śrubą imbusem . Niestety twój model tego nie łyka.
  • Level 32  
    Witam .
    Nie potrzeba skracać , wystarczy tylko zeszlifować na równo te występy ograniczające głębsze wsunięcie do uchwytu i będzie ok.
  • Level 11  
    Stary1952 nie masz racji musiałem skrócić, a to dlatego, że gdy brzeszczot był wysunięty to nie opierał się o rolkę. Zeszlifowałem łącznie z cyfrą 8 widoczną na brzeszczocie. Chciałem wymienić w sklepie, ale że farba trochę zeszła z brzeszczotu to gość uznał, że używany :/

Problem uważam za rozwiązany. Dziękuję za pomoc.