Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szkoda całkowita - jak postepować z ubezpieczycielem ?

adamjur1 18 Lut 2010 19:30 1206 3
 • #1 18 Lut 2010 19:30
  adamjur1
  Poziom 39  

  Witam
  Trafiło jeden z moich pojazdów - dostal w mini karambolu mocno z tyłu i trochę z przodu. Na pierwszy rzut oka pojazdu ( Passat B4 z 1996 kombi benzyna 2,0) razcej nie opłaca się go naprawiać ( tylne nadkola weszly na koła, zabolowały sie i powysuwały drzwi, wybrzuszył się dach, a z przodu tradycyjnie chłodnica klimy, pewnie główna też pogięta, zderzak lampli itd)
  Jakia są kryteria tzw szkody całkowitej ( przy likwidacji z OC sprawcy wypadku, tego który w moje auto przyłożył i wbił je w nastepne)
  NA co musze się zgodzić a gdzie negocjować, jak likwidator szkody będzie mnie próbował zrobić "w rogi " ?
  Pozdr.J.

  0 3
 • #2 18 Lut 2010 20:11
  kamil907
  Poziom 28  

  Napewno jak zawsze będą chceli wypłacić możliwie jak najmniej. Polecam skorzystać z usług firm które zajmują się negocjowaniem w naszym imieniu kwoty wypłaconej z polisy sprawcy. Można zyskać w ten sposób na prawdę sporo w porównaniu do tego co zwykle proponuje ubezpieczyciel. Oni za to pobierają jakiś tam procent z odszkodowania ale i tak sie opłaca, szczególnie przy trochę droższych autach.
  Jeśli jest tak jak piszesz to prawdopodobnie dostaniesz szkodę całkowitą czyli od wartości auta z przed wypadku odejmą wartośc wraku i tyle dostaniesz. Właśnie chodzi o to, żeby wynegocjować jak najkorzystniejsze wartości.

  0
 • #3 18 Lut 2010 20:38
  andreooo
  Poziom 18  

  Ze szkodą całkowitą będziesz miał do czynienia jeżeli kwota za naprawę przekroczy wartość rynkową samochodu z przed wypadku. Przyjedzie likwidator opisze sobie auto. Potem po kilku dniach otrzymasz pocztą wycenę i propozycję odszkodowania. Jeżeli uważasz że coś nie tak zostało opisane przez likwidatora, mogą przysłać następnego. Chyba że Ci pasuje to podpisujesz papiery i im odsyłasz. Także ta zabawa może trochę potrwać i tu masz czas na konsultację z ludźmi obeznanymi w temacie. Czytając jakie masz auto i jakie uszkodzenia to zapewne będziesz miał wypłacone odszkodowanie jako szkodę całkowitą.

  0
 • #4 09 Mar 2010 15:54
  extreme666
  Poziom 12  

  Jeśli masz jakieś faktury za części-to je pokaż likwidatorowi.W takim przypadku wartość początkowa auta jest większa.Postępowanie jest zależne od ubezpieczyciela.Jest możliwość,że rozbite auto ubezpieczalnia odkupi,ale pewniejsze jest że wrak zostanie u Ciebie.Poczytaj również forum na stronie np.Auto Świat-a.

  0