Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6086 po zalaniu wodą - prośba o poradę

jurekw88 18 Lut 2010 19:35 1482 10
  • #1 18 Lut 2010 19:35
    jurekw88
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem, dostałem do naprawy Nokię 6086. Koleżance ten telefon wpadł do wody. Po wyschnięciu działał, ale obecnie świeci się tylko wyświetlacz, telefon reaguje na klawisze, można go włączyć i wyłączyć, jednak na wyświetlaczu nic nie widać. Czy ktoś może pomóc od czego tu zacząć? Domyślam się, że pewnie wyświetlacz może być do wymiany, lub elektronika telefonu. Czy warto go naprawiać?
    Bardzo proszę o poradę.
    Pozdrawiam.
    Jurek - Wrocław

0 10
  • #2 18 Lut 2010 20:33
    maciej123454
    Poziom 19  

Jeśli reaguje to warto naprawiać ale pytanie czy umiejętności są... ok może być że pod filtrem lub innym układem odpowiadającym za prace wyświetlacza jeszcze jest zgromadzona woda najlepiej by było na początek go wykąpać a potem wygrzać pożądanie np.preheaterem lub hot airem . jeśli to nic nie da to trzeba sie zagłębić dalej...

0
  • #3 20 Lut 2010 14:12
    jurekw88
    Poziom 9  

Z umiejętnościami to różnie, z telefonami GSM to nie miałem styczności, natomiast jeśli chodzi o sprzęt RTV to kiedyś to i owszem :) Jestem technikiem RTV, ale dawno tym się nie bawiłem. Ok, czyli od czego zacząć, bo tego sprzętu nie mam, najchętniej bym zajrzał do środka.
    Mam takie pytanie, czy może być tak, że po kontakcie z wodą wyświetlacz się uszkodził? Bo raczej elektronika nie powinna, ewentulanie tak jak jest w odpowiedzi, zgromadzona woda może coś szkodzić.
    Nie ma chyba sensu, żeby od razu kupić nowy wyświetlacz i go wymienić?
    W tym telefonie widzę tylko dwie śruby, są widoczne po otwarciu tylnej ścianki, wystarczy tylko je odkręcić?
    Jeśli telefon jest na gwarancji, to serwisant będzie wiedział, co mu się stało (kontakt z wodą)?
    Wielkie dzięki za poradę, pozdrawiam.
    Jurek

0
  • #4 20 Lut 2010 22:46
    maciej123454
    Poziom 19  

Wyświetlacz moim zdaniem nie powinien się całkowicie uszkodzić mogła się do niego dostać tylko woda pomiędzy folie , przełóż na chwile wyświetlacz z innego takiego samego telefonu , jeśli go wyczyścisz dokładnie to nie powinni się dopatrzeć

0
  • #5 21 Lut 2010 10:41
    jurekw88
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za odpowiedź.
    A jak się do tego wyświetlacza dostać? I jak się dostać do elektroniki telefonu?

Pozdrawiam

0
  • #6 21 Lut 2010 23:13
    Pocieszny
    Poziom 38  

Wydaje mi się, że to będzie wina korozji na złączu albo uszkodzonego filtra.

0
  • #7 22 Lut 2010 20:06
    jurekw88
    Poziom 9  

Proszę o poradę, jak się zabrać za ten wyświetlacz, żeby go nie zniszczyć.

Jurek

0
  • #8 23 Lut 2010 22:06
    maciej123454
    Poziom 19  

czyściłem nie raz wyświetlacze od środka jest to bardzo precyzyjne robota bo łatwo zniszczyć wyświetlacz. musisz dostać się do wyświetlacza odpiąć wtyk i delikatnie ściągnąć osłonę wyświetlacza (plastikowa lub blaszana ) jak już to zrobisz zobaczysz kilka fili ułożonych na sobie musisz pamiętać ich kolejność i każdą dokładnie wyczyścić po czym złożyć wyś. ale zanim to zrobisz przeczyść filtr i złącze dokładnie

0
  • #9 24 Lut 2010 10:03
    jaro91pwa
    Poziom 10  

Jak juz wysuszysz wszystko to przyda ci sie zmiana oprogramowania (ja po zalaniu musiałem) bo np. nie chodziły mi klawisze a po wymianie poszły.

0
  • #10 26 Lut 2010 20:11
    jurekw88
    Poziom 9  

Udało dostać mi się do środka telefonu jak i wyświetlacza, jednak do folii nie dotarłem, bo nie mogłem odkręcić jednej śruby. Wszystkie złącza wyczyściłem, całość telefonu wysuszyłem suszarką. Nic to jednak nie dało, czy aby na pewno wyświetlacz jest uszkodzony? On jak świecił, tak świeci, natomiast nic nie wyświetla. Telefon słychać, że reaguje na przyciski. Przed zgaśnięciem wyświetlacza chwilę pomiga i gaśnie. Nie wiem co to miganie oznacza. Czy warto zamawiać nowy wyświetlacz, skoro nie jestem pewny co faktycznie jest uszkodzone? Ten mały wyświetlacz po drugiej stronie reaguje tak jak główny.
    Taniej pewnie bedzie ten telefon wywalić do śmieci...
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.
    Jurek

0
  • #11 26 Lut 2010 21:56
    Pocieszny
    Poziom 38  

Jeżeli tylko suszyłeś telefon suszarką i to jeszcze w obudowie to nic nie da... Tutaj trzeba wyczyścić izopropanolem wszystkie ślady korozji.

0