Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z Netii a dwa modemy w domu

18 Lut 2010 19:41 3641 9
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam takie pytanie - od tygodnia mam internet w Netii, poprzednio miałem Neostradę i teraz śmigam na ich modemie. Mam w domu dwa gniazdka telefoniczne - do jednego mam podłączony modem a do drugiego telefon i moje pytanie jest takie czy jak kupie sobie drugi zwykły modem i podłącze go do tego drugiego gniazdka, do którego mam teraz podłączony telefon to czy będę miał normalnie internet? Czyli do dwóch różnych gniazdek podłączone dwa różne modemy.

Pytałem w Netii i poinformowano mnie że u nich nie ma blokady na jeden komputer, że można normalnie rozprowadzić internet po całym domu za pomocą router'a. Tyle że ja bym chciał obejść się bez routera z dwóch powodów - modem to niższe koszty oraz to że chce mieć modem koło swojego komputera w swoim pokoju bo boję się że jak użyje routera przy kompie głównym, do którego nie mam dostępu na co dzień, to ktoś będzie mi ten router odłączał :P

Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    Paweł
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Nie masz szans abyś tak zrobił, to nie zadziała.
    Ponieważ jest to tylko jedna linia xDSL , a poza tym nie da się zalogować dwoma modemami z tym samym hasłem i loginem.
    Będzie działać w danym momencie tylko jeden modem,
    Jedynym wyjściem jest router.
  • Poziom 13  
    Kolego czy myślisz, że jak podłączysz do tego gniazdka pralkę to będzie pralnia ?

Jedyne co zrobisz to awarie na DSLAM'ie - przecież na modemie masz typ racy linii ADSL, parametry pracy linii, hasła, itd, itd.

Netia nie ogranicza podłączenia komputerów tzn. nie rejestruje i blokuje adresu MAC podłączonego hosta.
    Jesli natomiast chcesz mieć większą ilość komputerów to trzeba zastosować router, albo nowy modem ADSL z funkcją routera.
  • Poziom 9  
    Chyba to będzie dobre miejsce aby zapytać o pomoc.

Koleżanka ma podpięty internet z neti , ma swojego routera /do tego kompa i laptopa /
    Ponieważ mieszkamy blisko siebie jakieś 30m. chcę ją poprosić o udostępnienie łacza do swojego domu. Myślałem, aby podpiąć kabel do jej routera i następnie do swojego routera w domu - docelowo ma być podpięta konsola PS3 , no i oczywiście pecet.
    Czy to da się zrobić tak jak opisałem? oczywiście proszę o Wasze zdanie i wskazówki jak to zrobić aby urządzenia mogły pracować w jednym czasie

Sprawdzałem siłą jej łącza na laptopie w moim domu i niestety jedna kreska zasięgu nie wróży nic dobrego, bez kabla chyba się nie obejdzie
  • Specjalista Sieci, Internet
    30 m - kabel - da się

> bez kabla chyba się nie obejdzie
    za to z kablem obejdzie się bez bólu głowy z ustawianiem łącza WIFI.
  • Poziom 43  
    zdecydowanie kabel - mniej kłopotów z zakupem urządzeń poza tym jakość połączenie nieporównywalnie lepsza niż na wifi.
    Po twojej stronie wystarczy tylko switch 100mb/s.
  • Poziom 9  
    nie za bardzo się na tym znam a na Allegro znalazłem w przekroju cenowym od 30 do kilkuset złotych. Czy możecie coś poradzić ? jakiś model lub względnie na co mam zwracać uwagę ? mam też router marki airlive o oznaczeniu wl-5460ap v2 czy może służyć w moim temacie jako switch? podkreślę że chodzi mi o podpięcie do mojego neta/switcha jedynie PC za pomocą kabla i PS3 przez wifi - więc nie wymagam dużej ilość portów
  • Poziom 43  
    Kabel zwyczajny utp 5 a ten routerek spokojnie może służyć za switch
  • Poziom 16  
    Zgadzam sie,jeżeli już to zdecydowanie lepiej jest kupić kabel i podłączyć go an 2 komputery aby rozdzielić internet. Jakość połączenia będzie lepsza niż na Wi-Fi, 2 modemy w Twoim domu podłączone do różnych gniazdek telefonicznych po prostu sie nie sprawdzą.
  • Poziom 9  
    :cry: niestety okazało się, że koleżanka ma w domu łącze z netii tylko 4 Mega, do tego powstał problem z wyprowadzeniem kabla poza mieszkanie / jej mama nosem kręci na wieść o potrzebie wiercenia w ścianie / Poza tym router jest ADSL i chyba nie uciągnie więcej niż 6mega. W tej sytuacji chyba zmuszę się do założenia własnego internetu, ale nie mam telefonu:|
    netia na dzień dobry dała sobie spokój bo nie mają tutaj centralki.
    Pozostaje Tepsa, ale sama myśl o łączu 10 mega i rachunku na około 150 złoty za miesiąc jest okropna
    myślałem aby mieć sam kabel tepsy i płacić za utrzymanie ale doczytałem na forum że to nie jest możliwe. inne rozwiązanie to telefon z tepsy i łącze z netii tylko czy mądre ?? Ktoś coś podpowie ... proszę :cry:

edit@
    Po wizycie w punkcie obsługi okazało się że jest jednak wyjście z tej sytuacji, miła Pani zaproponowała mi założenie telefonu ,a następnie jego zawieszenie. Przy czym zawieszenie dotyczyć będzie jedynie połączeń głosowych. Koszt miesięczny 21 zł. a to otwiera to drogę to neta z netii.
    od 01.10.2010 wchodzi w życie nowa oferta tepsy - może warto poczekać i będzie coś ciekawego ?