Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka?

18 Feb 2010 19:48 18327 10
  • Level 11  
    Witam.

Kupiłem ostatnio pamięć flash 32gb zapewne jakaś podróba ale łudziłem się że będzie działał ale niestety prędkość zapisu nie przekracza 1,4mb/s i nie da się zapisać dużych plików jak i kasują się dane po zapisaniu kolejno paru plików.

Co można z nim zrobić?

A tak wygląda:
    Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka? Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Podróba, jedyne 32gb jest na opakowaniu/specyfikacji...
  • Level 11  
    Właśnie próbuje formatować w fat 32 ale pełne a w ntfs chyba już próbowałem zobaczę co teraz wyskoczy i jeszcze raz w ntfs z formatuję ale jaki wybrać rozmiar jednostki alokacji ?
  • Level 33  
    Jeśli pendrivea da sie rozebrać bez szkody dla obudowy, to możesz podać oznaczenia kości pamięci, wtedy jednoznacznie okreslimy jaką pendrive ma pojemność.

Możesz również użyć programu h2testw do sprawdzenia pojemności.
  • Level 11  
    Mam jeszcze jednego pena tylko ze niby miał być 32gb a komputer pokazuje 64gb i tego rozebrałem i przesyłam zdjęcia z tego co zobaczyłem na elenocie to ta kość (większa) ma 16M x 8bit, a kość (mniejsza) ma oznaczenia MW6208E IPM150161-5 IUY*HT9M7. Czyli wnioskuje że zostałem oszukany.
    Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka? Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka? Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka?

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze w związku z tym co mógł bym zrobić?
  • Level 33  
    Jedynie oddać i żądać zwrotu kasy. Kość pamięci ma 16MB (!). Nic z tym nie zrobisz.
  • Level 11  
    A to są fotki tej pamięci co na początku zewnętrzne zdjęcia wrzuciłem i z tego co mi się wydaje to jest 256mb.

Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka? Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka? Uszkodzny pendrive 32GB , czy raczej podróbka?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    małyendriu17 wrote:
    z tego co mi się wydaje to jest 256mb.
    Nie, jest jej jeszcze mniej.
    Kość pamięci flash ma oznaczenie : NAND256W3A2BN6
    ST microelectronics - nand flash
    Density 256 Mbits = 32MB pojemności.

Sorry, ale tak jest z podróbkami - mają trochę więcej pojemności niż kilka dyskietek.
  • Level 11  
    No niestety była to jakaś podróba na szczęście sprzedawca oddał pieniądze ale niestety nie kosztów przesyłki. No ale takie jest prawo i w świetle niego koleś zarabia przynajmniej tak mi się wydaje ale to tylko moje zdanie i nie polecam takich zakupów. Zamykam temat dziękuje za wszystkie odpowiedzi.