Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz Logitech VX Revolution - brak reakcji

18 Lut 2010 19:55 3178 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Mój problem polega na tym, że moja ulubiona myszka VX Revolution odmówiła posłuszeństwa - brak reakcji na ekranie na którykolwiek z przycisków i brak ruchu. Sprawdzałem na Win XP i na Debianie więc raczej wykluczam problemów software'owych. Próbowałem również odinstalowania oprogramowania firmy Logitech do myszki. Dodam że do tej pory mysz dzałala na obu w/w systemach operacyjnych. Dioda zasilająca mysz świeci się i próbowałem zmany baterii.

Ma ktoś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
  • Spec od komputerów
    Sprawdzałeś odbiornik w innym gnieździe USB ? Sprawdź mysz w innym komputerze. Gdy też nie będzie działała to bez przyrządów pomiarowych typu oscyloskop nie obejdzie się. W takim przypadku uszkodzony albo nadajnik w myszce lub odbiornik.
  • Poziom 2  
    Sprawdzałem w różnych gniadach USB i oczywiście bez rezultatów. A co do oscyloskopu to miałbym dostęp na polibudzie.
  • Spec od komputerów
    No to w ramach zajęć podrzuć koledze niech sprawdzi czy nadajnik działa prawidłowo.
  • Poziom 2  
    No będę musiał tak zrobić.

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 11  
    Przepraszam że wbijam się w temat ale mam podobny problem z MX Revolution i chciałem zapytać czy kiedy ta myszka nie jest sparowana z odbiornikiem to czy działa laser w myszce. Ponieważ w mojej działa wskaźnik naładowania baterii oraz przełącznika elektromagnetyczny od rolki ale kompletnie nie ma komunikacji z komputerem oraz nie świeci laser. Więc nie wiem czy mysz kompletnie padła czy może odbiornik.

Dzięki za odpowiedz
  • Poziom 21  
    Czy działa laser sprawdzisz tylko przez kamerkę lub aparat ( tam jest dioda IR) Zaraz po włączeniu powinien świecić.