Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim programem kalibrować akumulatory w APC Smart 1000?

johnbil 18 Lut 2010 20:04 6415 6
  • #1 18 Lut 2010 20:04
    johnbil
    Poziom 2  

Witam, jakim programem mogę kalibrować akumulatory w UPS-ie APC Smart 1000, z wyjściem RS232

0 6
  • #3 18 Lut 2010 21:48
    johnbil
    Poziom 2  

Tak problem
    Zapoznałem się już wcześniej z tymi linkami, koledzy opisują awarie z tym związane i zastosowane innowacje w postaci baterii 100 Ah.
    Natomiast problemem dla mnie jest niedostępność prostej wydawało by się aplikacji Power Chute Plus 5.2.3, której nie ma już na stronie APC. Więc skąd ją wziąć?
    Nie jestem niestety wziętym elektronikiem jak większość z was i mam z tym problem.
    pozdrawiam

0
  • #4 18 Lut 2010 21:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy ostatni post w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5595605#5595605
    nie jest wystarczający?

johnbil napisał:
    Natomiast problemem dla mnie jest niedostępność prostej wydawało by się aplikacji Power Chute Plus 5.2.3, której nie ma już na stronie APC. Więc skąd ją wziąć?

A co stoi na przeszkodzie zadać to pytanie mailem firmie APC?

0
  • #5 18 Lut 2010 23:40
    johnbil
    Poziom 2  

Oczywiście że to uczyniłem, zadałem firmie APC pytanie zanim trafiłem na to forum i otrzymałem taką oto odpowiedz cytuję:

Cytat:
    "Nowa baterie nalezy naladowac. Ladowanie bedzie trwalo szybciej jezeli do UPS nie bedzie podlaczone nic na wyjsciu, a UPS bedzie wylaczony. Proszę ladowac UPS przez 24-48 godzin.
    Prosze rowniez pamietac o zmianie daty zmiany baterii w programie Power
    Chute.

Pozdrawiam
    Janusz Furmaniuk
    Customer Support Representative APC"

UPS, zgodnie z powyższym ładuję się już 12 godzin, lecz nie mam czym wykonać przedmiotowej kalibracji. Aplikacji tej nie ma na stronie APC i nie ma jej również w necie. Dlatego właśnie tu piszę, bo może komuś błąka się po pulpicie Power Chute Plus 5.2.3 i mógłby się ze mną nim podzielić. Gdy produkowali APC Smart 1000 oprogramowanie było dostępne do ściągnięcia z firmowej strony, teraz niestety już go nie ma.
    Podana droga kalibracji z linku zamieszonego przez kolegę, jest dla mnie tym, czym dla kolegi "preludium C-mol".

No nic, dziękuję więc za poświęcony czytaj zmarnowany czas, poszukam odpowiedzi w innym, bardziej przyjaznym dla mnie miejscu.

0
  • #6 18 Lut 2010 23:53
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

johnbil, nie rozumiem sarkazmu: kabel RS232C i tak mieć musisz, program hyperterminal jest składnikiem systemu Windows, sekwencję poleceń (naciskań klawiszy) masz podaną. Podano Ci gotowca takiego, żebyś nie musiał żadnego programu szukać. I jeszcze Ci źle?
    A przy okazji: jakoś nie dojrzałem abyś zapytał APC o udostępnienie Ci programu.

0
  • Pomocny post
    #7 20 Lut 2010 13:11
    gp2
    Poziom 11  

PowerChute Business Edition do pobrania tu Link

0
  Szukaj w 5mln produktów