Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

marcinzpolski 18 Lut 2010 21:00 3944 8
 • #1 18 Lut 2010 21:00
  marcinzpolski
  Poziom 9  

  oddałem tel motorolle e66 na gwarancji ponad miesiąc temu dzwoniłem do plusa a oni mówią ze jeszcze nie dostali go z serwisu. czy jest jakiś limit czasu na który na naprawę sprzętu? oddawałem już sprzęt na gwarancji lecz nie trwało to dłużej niż 2 tyg. jeżeli nie ma takowego limitu proszę o odpowiedź i zamknięcie tematu z góry dziękuję i pozdrawiam

 • Pomocny post
  #2 18 Lut 2010 21:04
  leofeo
  Poziom 15  

  Nie ma limitu.
  Naprawiałem HTC touch HD i sie dowiadywałem gdyż dwa razy już był w naprawie.


  Pozdrawiam

 • Pomocny post
  #3 18 Lut 2010 21:06
  kamil_Ziomek
  Poziom 19  

  Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.

 • Pomocny post
  #4 18 Lut 2010 21:08
  taranek
  Poziom 18  

  kamil_Ziomek napisał:
  Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.

  Też mi się wydaje że musi pisać o terminie bo co serwis trzyma miesiąc później rok a potem z winy użytkownika uszkodzenie jeszcze może napisze. ;-)  p.s. z innej dziedziny gwarancja na buty zostaje nieuwzględniona ponieważ w butach chodzono :-D

 • #5 18 Lut 2010 21:15
  marcinzpolski
  Poziom 9  

  ok dzięki za pomoc temat do zamknięcia

 • #6 18 Lut 2010 21:22
  kamil_Ziomek
  Poziom 19  

  U mnie pisze tak "Jeżeli usterka aparatu podlega warunkom gwarancji usterka zostanie usunięta w czasie 14 dni licząc od dnia przyjęcia aparatu , wraz z kartą gwarancyjną i dowodem zakupu , wyłącznie w miejscu zakupu lub w punkcie serwisowym producenta."

  A tak żartem : to kiedyś jeden z forumowiczów pisał o pasku klinowym do fiata 126p z dożywotnią gwarancjom. Warunkiem było brak montażu paska w silniku.

  P.S. To o klęskach żywiołowych to pisało w samsungu mojej siostry ( też już prawie miesiąc w serwisie)

 • #7 19 Lut 2010 11:32
  JALA
  Poziom 28  

  Limit naprawy jest taki, jak podany w warunkach gwarancji bo pamiętajcie, że gwarancja NIE jest obowiązkowa ( nie mylić z rękojmią)

 • #8 19 Lut 2010 20:13
  lisuu
  Poziom 11  

  miesiąc to zdecydowanie zbyt długo..

  z doświadczenia wiem, że serwisy przetrzymują sprzęt z różnych powodów (pracowałem w nieistniejacym już RR Serwis w Radomiu). Powodem może być brak części, bałaganiarstwo technika (rzucił gdzieś do szuflady i zapomniał o nim).

  Serwis może trzymać do momentu aż sobie przypomni o zapomnianym telefonie lub jak klient się upomni o niego. RR np po przekroczeniu 14 dni na samsungu dawało nowy aparat dopiero jak klient się upomniał. Z własnej inicjatywy nic nie robili..

  Proponuję dowiedzieć się w plusie do którego serwisu poszedł telefon i napisać pismo do serwisu. Napewno dostałeś protokół przyjęcia do naprawy.

  Ja bym się upominał o nowy aparat z powodu przekroczenia czasu naprawy gwarancyjnej.

 • #9 20 Lut 2010 12:39
  pepecool
  Poziom 13  

  O ile sięgam pamięcią ustawa to dokładnie precyzuje.
  Serwisy mają 14 dni roboczy na usunięcie usterki.
  W szczególnych przypadkach, gdy nie ma dostępu do części zamiennych serwis może przedłużyć naprawę do 3 miesięcy.

  Ja miałem ciekawą przygodę również z Motorolą w tym roku. Trzymali V9 ponad 4 miesiące w autoryzowanym serwisie w Bydgoszczy. Otrzymałem nienaprawiony telefon z pismem, że z powodu braku części zamiennych naprawa jest niemożliwa. Z tym oświadczeniem mogłem starać się o wymianę telefonu u sprzedawcy lub zwrot kosztów zakupu.

  Sprawa się już ocierała nawet o UOKiK dowiedziałem się tam kilku ciekawych rzeczy.... między innymi, że na używane rzeczy zakupione w sklepie jest 12miesięcy gwarancji....

  P.S.
  lisuu nie dziwie się że serwis RR w Radomiu zamknęli... legendy o tym serwisie dotarły nawet do Lublina ;) jakie cuda na kiju się tam wyprawiały

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME