Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura PC (USB)-jak "wyprowadzić" przyciski?

distrojer_buldozer 18 Lut 2010 21:02 2603 9
  • #1 18 Lut 2010 21:02
    distrojer_buldozer
    Poziom 2  

Witam!

Jestem nowy na forum, tak więc przepraszam, jeżeli dodałem w złym dziale.

Szczerze mówiąc, próbowałem znaleźć rozwiązanie w Internecie, ale już samo sformułowanie zapytania było dość skomplikowane.

A moim pytaniem jest: czy istnieje możliwość wyprowadzenia kablami klawiszów klawiatury i podłączenia innych, zewnętrznych przycisków? Przykładowo, biorę klawisz 'a', odprowadzam od niego w jakiś sposób dwa kable do zewnętrznego przycisku i w momencie wciśnięcia tego zewnętrznego przycisku komputer wykonuje akcję przypisaną do klawisza 'a'. Zależałoby mi również na tym, żeby klawiatura była ze złączem USB.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

0 9
  • Semicon
  • #2 18 Lut 2010 21:28
    omicronNs
    Poziom 21  

1.Kupujesz klawiaturę.
    2.Rozkręcasz ją(najczęściej są skręcone śrubkami krzyżakowymi)
    3.Podpinasz jeden przewód do jednego styku przycisku "a".
    4.Podpinasz wyobraź sobie drugi przewód do styku przycisku a(drugiego naturlich).
    5.Podłączasz do wyprowadzonych przewodów bynajmniej switch.
    6.Naciskasz go celem uzyskania, wywołania litery "a" w komputerze.
    7. Tak to już koniec!:D

Jeśli dobrze zrozumiałem twój problem, to kpisz czy o drogę pytasz?
    Jakbyś rozłożył klawiaturę to uwierz mi sam byś wpadł na to jakże trywialne rozwiązanie.

-1
  • Semicon
  • #3 19 Lut 2010 17:42
    distrojer_buldozer
    Poziom 2  

Szczerze powiedziawszy też o tym myślałem, ale nie mam pomysłu jak podczepić kable do tych styków. Lutować raczej nie można, bo folia się stopi. Dlatego zapytałem, bo może istniałoby jakieś inne rozwiązanie... Chyba, że ktoś wie jak podczepić te kabelki na stałe. Byłbym wdzięczny za podzielenie się tą informacją :)

0
  • #4 19 Lut 2010 18:44
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jak rozbierzesz taka klawiaturę to zobaczysz , że folia to przyciski a elektronika to płytka drukowana, do niej dochodzi ,,zadziwiająco'' mało ścieżek z folii (nie ponad sto jak ilość klawiszy) bo klawiatura pracuje trochę inaczej (zasada podobna jak wyświetlanie multipleksowe), przeanalizuj co z czym na wtyku (folii z płytką) należy zwierać (posłuż się omomierzem, klawiatura oczywiście nie podłączona a mierzysz tylko tę folię , bez elektroniki klawiatury; możesz też, jeśli przezroczystość folii klawiatury pozwoli zobaczyć jak są zwierane styki klawiatury i gdzie idą na gniazdo elektroniki bez użycia omomierza) aby uzyskać efekt zwierania danego klawisza, do tej klasycznej ,,drukowanej'' płytki polutujesz.

0
  • #5 19 Lut 2010 19:15
    omicronNs
    Poziom 21  

Nie tylko folia się stopi co tego ustrojstwa cyna na 100% nie chwyci. Klawiatura jest podzielona na rzędy i kolumny, i okresowo sprawdzane są wciśnięte stany dzięki czemu wymagane jest użycie mniejszej ilości linii odbioru danych z przycisków.

0
  • #6 20 Lut 2010 14:13
    cirrostrato
    Poziom 36  

omicronNs zajrzyj do środka klawiatury , ta folia/klawiatura jest zakończona wtykiem a gniazdo jest na najzwyklejszej płytce PCB, można kable sterujące podlutować do tej płytki, NIE DO FOLII, kiedyś tak zrobiłem.

0
  • #7 20 Lut 2010 15:31
    sebasuper
    Poziom 17  

Mam rozwiązanie dla ciebie...
    W klawiaturze masz trzy warstwy:
    Masa
    oddzielająca
    Klawisze
    Teraz troche łopatologicznie xD
    Sciągasz płytkę sterowania(tą do której jest podłączone ps2)

I widzisz styki mniej więcej tak
    I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

I po prawej stronie na wtyki nachodzi folia (folia ma styki, wykrzykniki to ona)

IIIIIIIIII IIII!!!!!

I te wykrzykniki(folia ze stykami nachodząca na całą grupe)
    TO MASA!!!
    Tutaj możesz podłączyć kabel jeden do wszystkich styków z tej folii.
    A za poszczególne klawisze odpowiada reszta styków.
    Myślę że pomogłem

0
  • #8 21 Lut 2010 13:00
    Kacio5000
    Poziom 9  

A drobna rada - boisz się o cynę użyj kalafonii albo czegoś niekonwencjonalnego np kleju 2składnikowego

0
  • #9 21 Lut 2010 14:42
    omicronNs
    Poziom 21  

cirrostrato>> A gdzie ja niby proponowałem lutowanie tego do folii!? Mówiłem że cyna tego nie chwyci. Lutować można miedź ew. stal a w odpowiednich warunkach aluminium a nie jakieś ścieżki na folii. OCZYWIŚCIE ŻE NALEŻY PRZYLUTOWAĆ TO DO PŁYTKI DRUKOWANEJ.

0
  • #10 21 Lut 2010 16:42
    cirrostrato
    Poziom 36  

OK, źle zrozumiałem...

0