Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plany i inne materiały do Buggy Barracuda / Piranha

88kamyczek 18 Lut 2010 21:07 102815 63
  • #1 18 Lut 2010 21:07
    88kamyczek
    Poziom 11  

Witam.

Poszukuje typowych planów do budowy Buggy Barracudy.
    Mam już projekt do Piranha po angielsku (w jpg i pdf) i polsku (w doc), nawet fotela, chętnie udostępnię każdemu, ale z tego co zauważyłem Barracuda jest trochę inna linia.

Dlatego zgłaszam się po pomoc bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę nic do Barracudy :/
    A druga sprawa to chciałbym mieć do kogoś kontakt priv z doświadczeniem budowy takiego pojazdu w razie jakiś wątpliwości...

Z góry serdecznie dziękuje!!!

0 29
  • #2 18 Lut 2010 23:10
    pololop124
    Poziom 2  

Planów barrakudy nikt jeszcze nie udostępnił było to poruszane już na wielu forach. A co do budowy to co dokładnie chciał byś wiedzieć ?

5
  • #3 28 Lut 2010 15:38
    Pavlo121
    Poziom 1  

Witam! szukałem planów i nie moglem znalesc w formacie pdf lub po polsku byłbym wdzieczny jakbys mogl mi przeslac na maila qqqpol(malpa)wp.pl

0
  • #4 08 Mar 2010 13:15
    juvenis
    Poziom 1  

Witam! Tez mam plany do buggy Piranha w pdf, ale interesowały by mnie po polsku, Byłbym ogromnie wdzieczny za przesłanie juvenis(malpa)o2.pl.
    Z gory wielkie dzieki

0
  • #5 24 Mar 2010 21:11
    sagi77
    Poziom 1  

Hejka

też byłbym zainteresowany takimi planami jeśli to możliwe to poproszę na meila

pozdrawiam arek

sagi77 (małpa) wp.pl

0
  • #6 24 Mar 2010 21:26
    miodu1616
    Poziom 9  

Witam :)
    Może nie trafiłem w temat ale miałbym pytanko
    planuję budowę buggy i zastanawiam się z jakiego samochodu najlepiej by było przerobić .Wiem że najlepiej nadają się fiaty 126p ale u mnie w okolicy jest problem z tego typu maszynami moglibyście mi doradzić z czego by było najlepiej zrobić

0
  • #7 24 Mar 2010 21:34
    cirrostrato
    Poziom 36  

No jak nie ma 126p do upolowania to coś z mercedesa..a na poważnie: w Warszawie na szrotach stoją fajne maluchy bez papierów, 100-300zł i go masz ale bez możliwości rejestracji, jeśli odkupisz przed złomowaniem (trzeba poprosić właściciela aby nie złomował dla wyrejestrowania tylko spisać umowę i po paru minutach w drogę) to w tych pieniądzach trafisz na chodzie (stan różny) ale z papierami. Do dziś pluję sobie w brodę, trzeba było mojego Poldka rozwalić najpierw o drzewo dla frajdy a nie podjeżdżać na szrot w pełni sprawnym autkiem , dostałem 100zł...

0
  • #8 24 Mar 2010 21:50
    miodu1616
    Poziom 9  

do warszawy mam około 150 km to trochę daleko a czy by w jakiś sposób szło wyrejestrować maluch bo w okolicy jest ale trzeba by go było wyrejestrować
    a propo poloneza myślałem czy by z niego coś zrobić żeby pokombinować i go skrócić z metr ale silnik musiał by być z przodu a to trochę nie bardzo
    A może go by jakoś szło przenieść do tyły, nie orientujesz się w tym?

-1
  • #9 24 Mar 2010 22:00
    cirrostrato
    Poziom 36  

Wszystko można ale czy ty sam to potrafisz lub masz dość kasy aby ktoś to zrobił, o opłacalności zabawy nie dyskutuję. Pozdrawiam.

0
  • #10 25 Mar 2010 20:31
    miodu1616
    Poziom 9  

no właśnie w tym problem jeśli chodzi o spawanie to mój ojczulek dobrze spawa w mechanice ja jestem trochę kumaty a co najważniejsze to te pieniądze i właśnie się zastanawiam czy to w ogóle się będzie opłacać

0
  • #11 26 Mar 2010 03:31
    kacak
    Poziom 2  

Szukam informacji na temat spawania aluminowych ram buggy kiedyś się bawiłem z plany pirani ale po na myślę wolę puścić wodze fantazji i zbudować coś z własnej inicjatywny i pomysłu tylko mam kilka pytań zasadniczych abym mógł rozpoacząć cokolwiek robić potrzebuję informacji na temat gdubości i średnicy rur >>>>>>>>>>aluminiowych<<<<<< może ktoś widział konstrukcję takiego buggy chciał bym wiedzieć jak się spawa żeby siły dobrze się rozchodziły bo mimo opini aluminium jest bardzo wytrzymałe

-1
  • #12 03 Kwi 2010 10:11
    nadbaxer
    Poziom 1  

Witam
    Posiada ktoś jeszcze te pplany do piranhy albo barracudy?
    gdyby ktos mógł przesłac to prosze na maila palus_r(malpa)poczta.fm
    Jezeli ktos jest w trakcie budowy lub juz po, to prosze o info... nie ma to jak doświadczenie:-)

0
  • #13 03 Kwi 2010 18:33
    Vein
    Poziom 22  

kacak - rama z aluminium będzie tylko nieznacznie lżejsza od stalowej, nie ma sensu.

0
  • #14 10 Kwi 2010 09:10
    stanislaw114
    Poziom 1  

Witam.. Posiadam cale plany do buggy piranha ale ty w języku anielskim.. ;]

0
  • #15 10 Kwi 2010 09:30
    bartes527
    Poziom 9  

Witam.. Tez posiadam plany do buggy piranha ale tez w j.ANG.. Ale biorę się pomału za tłumaczenie wiec jak skończę mogę udostępnić..

2
  • #16 27 Kwi 2010 00:58
    swibon
    Poziom 9  

Witam.

Tak szukałem i szukałem oglądałem wile filmików i stwierdziłem ze zrobię sam plany własnego buggy.

Oto wynik można powiedzieć końcowy samej ramy..

Plany i inne materiały do Buggy Barracuda / Piranha

Sam projekt nie jest w 100% wykończony i dopracowany. Robiłem to w programie od google SketchUp bardzo prosty w obsłudze, jak by ktoś chciał mogę przesłać na maila plik do tego programu (3d)

wymiary brałem z oryginalnych wymiarów malucha. gore chce zrobić z rur (nie potrafiłem tego zrobić w programie wiec jest z profili) spod ramy z profili 40x30x3

Za budowę chce sie brać w najbliższym czasie (koniec maja) ale przed budową chciał bym sie zapoznać z waszymi opiniami co do wyglądu, wymiarów.. i innych :)

Jeśli można to tez bym poprosił o przesłanie planów tej pirani na swider(małpa)windowslive.com

Obrazek poprawiłem, proszę na przyszłość przy zamieszczaniu grafiki korzystać z TEJ instrukcji. Jasiek690

1
  • #17 28 Kwi 2010 15:12
    swibon
    Poziom 9  

Mógł by ktoś wyrazić swoja opinie ?

0
  • #18 04 Maj 2010 21:37
    kamil102
    Poziom 9  

hej

nawiazujac do tematu czy moze ktos sie podzielic planami budowy PIRANHA najlepiej z odwruconym silnikiem 126p i rozwiazaniem biegow i ukladu różnicowego

moj meil to wampek007malpa tlen.pl

pozdro i czekam na odp

0
  • #19 18 Maj 2010 11:37
    krzys174
    Poziom 1  

Witam,Przeczytalem,że nie ktorzy posiadają plany do buggy.Byłbym bardzo wdzięczny jak by mi ktoś je przesłał lub podal namiary gdzie mógł bym sobje je pobrać.Moj e meil to: szczepan174(malpa)interia.eu.Z głóry dziękuje.
    Pozdrawiam

0
  • #20 19 Maj 2010 17:48
    koszulaAMG
    Poziom 1  

witam wszystkich:) chciałbym rozpocząć budowę piranhy z silnikiem od ściga 1000cc lecz mam plany budowy tylko po ANG, a nie wszystko z nich rozumie. wiec prosiłbym kogoś kto ma plany po polsku aby mi wysłał na adres lubiepepsi(małpa)gmail.com lub link skąd mogę je pobrać a na pewno podzielę się swoimi doświadczeniami :)
    Z góry dziękuje i POZDRAWIAM !! :)))

0
  • #21 24 Maj 2010 22:17
    wisior_85
    Poziom 1  

witam jesli ktos mógłby to bardzo prosze o przesłanie planów budowy buggy na bazie maluszka. mój adres wisior_85(malpa)wp.pl

Dodano po 7 [minuty]:

Raz jeszcze ja, sprawa wygląda nastepująco: mam plan"w głowie". od ponad roku oglądam filmy, w każdej nadarzającej sie sytuacji staram sie podejrzec rozwiązania różnych włascicieli, konstruktorow. jestem na etapie demontażu malucha i myśle że mógłbym wesprzeć sie poglądowym planem budowy.
    Jesli nie sprawi to problemu bardzo prosze o pomoc!

0
  • #22 25 Maj 2010 22:59
    boxer2021
    Poziom 1  

Witam! Jeżeli można to prosiłbym o przesłanie tych materiałów dotyczących Piranhy w języku polskim(doc) na adres: armin.boxer(małpa)op.pl lub o podanie linku na priv. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

0
  • #23 11 Cze 2010 16:41
    Ataman
    Poziom 9  

Witam !!

Sorki, że odświeżam posta ale też chciałbym prosić o te plany buggy w języku polskim bo po ang. już mam. Proszę o wysłanie tych materiałów na adres: dragonteam(malpa)onet.eu lub o podanie linku na priv. Z góry wielkie dzięki Pozdrawiam

Witam
    Niestety, ale już nie posiadam i nie będe miał planów budowy buggy Piranahy z powodów uszkodzenia komputera.

0
  • #24 27 Cze 2010 21:52
    czesio127
    Poziom 9  

koledzy może ktos podesłac plany buggy (piranha) jak oczywiście można szmuldzio(malpa)vp.pl

0
  • #25 27 Cze 2010 22:52
    632256
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 01 Lip 2010 17:17
    kontoniepotrzebne
    Poziom 2  

proszę o plany w pdf i polska wersje z góry dziekuje
    s5700(małpa)o2(kropka)pl

0
  • #27 18 Lip 2010 20:36
    Wlasciciel pirani
    Poziom 11  

Ludzie nie ma polskiej wersji, bo to jest z australii, zresztą wymiary są w mm kąty w stopniach więc nie wiem po co wam polskie tłumaczenie przecież tam nie do czytania nie ma.

0
  • #28 01 Sie 2010 12:09
    bartek090186
    Poziom 1  

witam, jeśli ktoś ma plany budowy ramy obojętnie jakiego typu buga proszę o wysłanie na maila bartek090186(malpa)wp.pl , będę bardzo wdzięczny i gdy tylko zacznę budowę chętnie podzielę się spostrzeżeniami. z góry dzięki ;0)

0
  • #29 02 Sie 2010 12:29
    dochniu
    Poziom 2  

Bardzo bym prosił o przesłanie planów Barracuda na maila pdochniak(malpa)gmail.com

1
  • #30 02 Sie 2010 12:52
    Wlasciciel pirani
    Poziom 11  

Polecam kupić koledzy plany barracudy tu jest link:
    http://www.edge.au.com/Barracuda.htm

A nie kraść :) jeśli was nie stać na zakup planów to możecie pomarzyć o wykonaniu takiego bugisa ;]

0