Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana dotychczasowego sprzętu. Opinie na temat VSX 819.

18 Feb 2010 21:10 1169 1
  • Level 24  
    Witam.
    Noszę się z zamiarem zmiany dotychczasowego sprzętu na nowy (inny).
    Aktualnie mam:
    Wzmacniacz - Pioneer A-616
    Odtw. CD - Pioneer PD-7500
    Tuner - Pioneer F-550RDS
    Kolumny własnej roboty na STX i TVM

Plan mam taki aby sprzedać to co mam, dołożyć trochę kasy i zrobić nowe kolumienki na stx (to mam już ustalone) i do tego kupić amplituner Pioneer VSX 819 lub wyższy model i DVD DV420V.
    Chcę w przyszłości zbudować sobie kino domowe, ale głównie na tym zestawie słuchałbym muzyki.
    Jak się spisze w tej roli ten amplituner i odtw dvd jeśli chodzi o jakość? Lepiej wziąć 5.1 czy 7.1?

Aktualnie miałem porównanie mojego A616 z Ampli VSX 510 i niestety w tym drugim dało się odczuć brak głębi w średnich tonach (takie wycofane i bez przestrzeni), niskie tony jakby podbite i mało precyzyjne, a wysokie tony ostre i nieprzyjemne dla ucha szczególnie na wyższych poziomach głośności. (być może do tego też przyczyniło się to, że kolumny mam 4omowe a wzmacniacz stabilny jest do 8 )

Czekam na Wasze opinie i sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Level 30  
    Amplitunery KD mają taką cechę charakterystyczną, że jest odczuwalny wysoki, jakby podbity bas i szereg innych cech niesprzyjających odsłuchowi muzyki.
    Polecałbym na razie zrezygnować z kina domowego, przynajmniej dopóki nie będziesz miał do dyspozycji całej kwoty, żeby od razu dokonać zakupu pełnego zestawu KD. Zamiast męczyć uszy odsłuchem muzyki na sprzęcie do KD polecam kupić Denona PMA-1560 i zrobić kolumny wedle swoich upodobań muzycznych, będzie dużo lepiej jakościowo, odsłuchowo i z pełna satysfakcją.
    Pozdrawiam