Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.7dti 01r Problem z klaksonem.

18 Lut 2010 21:15 5768 4
  • Poziom 10  
    Witam. Na początku chciałbym się serdecznie przywitać.

Jestem posiadaczem Opla Corsy C z silnikiem 1.9DTI z 2001r. Otóż nie działa mi klakson. Po przeczytaniu wszystkich postów na forum elektroda związanych z klaksonem stwierdzam że może być uszkodzony przekaźnik klaksonu lub taśma kierownicy. Przeczyściłem przyciski; po naciśnięciu NIE słychać cyknięcia.

Teraz pytanie:

Gdzie znajduje się taki przekaźnik? Doczytałem że gdzieś na podszybiu, natomiast który to będzie? https://obrazki.elektroda.pl/2_1265801328.gif

W jaki sposób sprawdzić czy taśma kierownicy nie jest uszkodzona? Miernikiem jakoś? Kręciłem kierownicą do oporu i po naciśnięciu przycisku przekaźnik nadal nie cyka.

Z góry dziękuje za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam. Przekaźnik nr 3. Tak taśmę można sprawdzić miernikiem. Badasz omomierzem przejście. Ma być blisko 0 ohma. Rozumiem że bezpieczniki sprawdzałeś?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie są ok. W bezpieczniku od klaksonu jest prąd cały czas, nawet kiedy nie naciskam na przyciski klaksonu. Tak powinno być?

W takim razie juto zabiorę się za sprawdzanie omomierzem kabli i sprawdzę przekaźnik.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 10  
    No właśnie jest pewien problem. Moja Corsa miała lekką kolizję i trochę jest pokombinowane z elektryką. Mam prośbę do posiadaczy Corsy C: jakiego koloru kable dochodzą do klaksonu? Nie mam podłączonego klaksonu bo u mnie trochę kabli wisi i podłączanie go to trochę loteria. Sugerowałem się niecykającym przekaźnikiem stąd podejrzenie o uszkodzeniu czegoś....

z góry dziękuje

EDIT: Zlokalizowałem kable: są to 2 kabelki w kolorze brązowym i czerwonym (z brązowym paseczkiem). Sprawdziłem taśmę i jest rzeczywiście do wymiany niestety.

Dziękuje wszystkim za pomoc