Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenie garażu z powiadomieniem gsm

18 Lut 2010 21:28 5819 10
 • Poziom 16  
  Próbuję wybrać sprzęt/rozwiązanie do ochrony garażu. Po przeczytaniu wątków garażowych na forum wychodzi mi kompilacja paru rozwiązań:

  - garaż murowany (na jeden samochód), brama garażu metalowa, dostępne 230V, ok 200m od mieszkania w bloku

  - temperatury od -20 stopni (garaż nieogrzewany)

  - załączanie/wyłączanie przez pilota (2 szt idealnie) z zewnątrz

  - jedna czujka PIR w głębi garażu na tylnej ścianie (chyba 1 powinna wystarczyć); czy nie zgłupieje od ciepłego, stygnącego silnika? ew. sufitowa.

  - po jednym kontraktronie na każde skrzydło bramy

  - jakiś sygnalizator akustyczny wewnątrz (raczej nie chcę niczego instalować na zewnątrz garażu bo to przyciąga uwagę, a wewnętrzny ma raczej tylko przestraszyć złodzieja, ew. zniechęcić ze względu na głośność w prawie zamkniętym pomieszczeniu)

  - powiadamianie SMS na 2 numery telefonów (idealnie o załączeniu, wyłączeniu, która czujka/kontrakton (choć to niekonieczne) itp)

  Pozostaje kwestia wyboru rozwiązania w istniejącym sprzęcie. Co spełniło by powyższe założenia, jakiś zestaw może (czy raczej kompletować) ?

  Kwota do wydania to myślę 1000PLN ale jeśli jest nierealna to 2000PLN maksimum.
 • Poziom 21  
  Najlepiej poszukaj GSMa z możliwością wbudowanej centralki alarmowej (czujniki podłączasz do wejść od 1 do 7, a 8 służy do blokowania wejść 1-7 pod to podpinasz radiolinie z pilotami) , będziesz miał rozróznienie który czujnik zadziałał .
  Takie GSMy nają też dodatkowe wyjścia do podłaczenia sygnalizatora. Koszty spokojnie powinny zmieścić się poniżej 1000zł.
 • Poziom 16  
  Znalazłem kompakt-5 (http://www.tmlab.pl/index.php?sel=1). Da się tu zrobić opóźnione (2min) uzbrajanie ale natychmiastowe rozbrajanie?

  Radiolinia DWM50HM dwukanałowa http://elmes.pl/?p=produkty&act=prodpok&prod=8 (by jednym załączać, a drugim wyłaczać - nie będzie wskaźnika uzbrojenia na zewnątrz garażu więc lepiej sobie przypadkowo nie rozbroić alarmu)

  Kontraktony metalowe - http://www.eurofocus.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=424 (tu się jeszcze muszę dokształcić w sprawie 2 vs 4 przewodowe)

  Sygnalizator - http://www.napad.pl/katalog/produkty-196-807-sygnalizator-zewntrzny-sd3001r-satel.htm

  Czujka PIR chyba w sumie na nic się nie przyda bo nie bardzo jest możliwość wejścia do garażu nie aktywując kontraktonów (ale pewnie zaraz się okaże, że można próbować oszukać kontraktony więć http://www.napad.pl/katalog/produkty-104-302-czujnik-ruchu-cobalt-plus-satel.htm)

  Obudowa/zasilanie - jeszcze nie wiem.

  Rozsądne wybory, czy bzdury?

  ps. szukałem innych modułów gsm z "mini centralką" ale jakoś nie natrafiłem na nic poza wynalazkami z allegro (typu alarm gsm, czujki z bateriami 9V itp).
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Taki zestaw
  MGSM 4.0+Link
  PSR-RFLink
  Obudowa O-R3 + akumulator 7Ah+ czujki + sygnalizator
  link do napad.pl
  Dział w wielu miejscach bez problemu.

  Pozdro
 • Poziom 16  
  Dużo fajniejsza propozycja - nawet moduł do kamer jest (wysyłanie jako mms/email). Dzięki!
 • Poziom 21  
  Niepotrzebna ci radiolinia dwukanałowa, bo załączasz i wyłączasz jednym przyciskiem w trybie bistabilnym i podpinasz sygnalizator wewnętrzny pod wejście S radiolini i jak załaczasz masz jedne piknięcie i wyłaczasz masz dwa piknięcia.
 • Poziom 16  
  Jak już wsiądę do auta i sobie przypomnę o uzbrojeniu to ze środka nie ma szans usłyszeć pikania, a dwukanałowe niewiele droższe. Pomyślę jeszcze...
 • Poziom 21  
  arekm napisał:
  Jak już wsiądę do auta i sobie przypomnę o uzbrojeniu to ze środka nie ma szans usłyszeć pikania, a dwukanałowe niewiele droższe. Pomyślę jeszcze...


  Tylko sprawdz czy dwukanałowa jesteś w stanie podłaczyć (oprogramować że jeden kanał załącza drugi wyłącza)
 • Poziom 17  
  w zestawie MGSM 4.0+ i PSR-RF możesz na O1 ustawić potwierdzenie 'szczekanie' zał/wył czuwanie na sygnalizatorze (akustyk i/lub optyk)
 • Poziom 16  
  Tylko jak wspominałem - nie będzie sygnalizacji na zewnątrz, a akustycznie się nic ze środka samochodu nie usłyszy. Dlatego 2 kanałowa o ile da się podpiąć do MGSM.
 • Poziom 17  
  trzeb do tego wykorzystać dwa wyjścia w MGSM (GND gdy 'czuwanie' i 'brak czuwania') masę z ww. wyjść podpiąć pod C w przekaźnikach i styki NO dać na Ix modułu i ustawić sterowanie czuwaniem impulsowe. Można pobawić się na logice i zrobić w "czasie na wyjście" nieaktywne wyłączanie czuwania zabezpieczy to przed przypadkowym wyłączeniem czuwania (do czasu oddalenia sie poza zasięg radia)

  pozdro