Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja nagłośnienia busa Mercedes Vito

Dreamerek 18 Lut 2010 21:47 3515 2
  • #1 18 Lut 2010 21:47
    Dreamerek
    Poziom 9  

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w modernizacji mojego systemu audio do busa Mercedes Vito V-klasa pierwszej generacji z 2002r.
    .
    Więc tak, obecnie w samochodzie posiadam:
    Pioneer DEH-P7000UB – jednostka sterująca
    JBL CS 50.4 – wzmacniacz obsługujący głośniki:
    SONY XS-A1027 w podszybiu oraz sub JBL GTO 1204 BR
    BLAUPUNKT GTA 2 Special MK II sterujący głośnikami z tyłu SINUSLIVE SL130c

No i jakoś to gra ale o „scenie” to jakoś nie ma mowy.
    W końcu po zmianie Home Audio naszła mnie refleksja nad moim „car audio”. Mam nadzieję, że aby uzyskać coś poprawnego z tego co mam w takiej przestrzeniu zdecydowałem zainstalować głośniki w drzwiach 165mm. Oczywiście nie ma miejsca fabrycznego na takowy zestaw ale z tym to sobie jakoś poradzę.
    I tu pojawia się prośba o pomoc.

Czy pozostawiając radio i wzmacniacze oraz sub można coś z tego wykrzesać?
    Niestety nie mam takiego komfortu aby sobie posłuchać różnych zestawów poza ich oglądaniem.
    Ostatnimi czasy byłem w sklepie „Car Audio” i zaproponowano mi zestaw na przód - JBL GTO 6508C a po chwili rozmowy zaproponował JBL GTO6583c 3-drożny zestaw. Zdecydowanie odradzał mi Hertza ESK165 tłumacząc, że ma mniej dynamiki. Po doświadczeniach z kolumnami do HOME AUDIO gdzie też wszyscy proponowali mi zestaw JBL ES który jakoś mi nie przypadł do gustu i w efekcie kupiłem KEFy. Od głośników oczekuje nie tylko dołu ale i środka.
    Głownie słucham radia oraz z CD szeroko pojętego „popu” czasami jakiś hip-hop a czasmi soul, jak jedzie żona to i haus trzeba posłuchać.
    Na tył mogę wstawić 130mm i tam chyba kupię SINUSLIVE SL13 (chyba że coś lepszego, ale to na wiosnę teraz ważny jest przód)

Przód
    Moje typy
    LANZAR HR 6,1
    HERTZ HV165L.4 HV
    HERTZ HSK 165.4
    VIBE BLACK AIR 6 BLACKAIR
    MAC AUDIO CFX 2.16
    Dego PO650
    Jest też aukcja Rockford Fosgate T162S które jeżeli grają jak wyglądają to też są w stawce.

Na przód chciałbym wydać około 700 PLN - tylko na zakup głośników.
    Na taniej chyba nie liczę bo chcę żeby to jakoś grało a nie pyrkało.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

0 2
  • #2 19 Lut 2010 06:37
    kamil907
    Poziom 28  

Suba możesz zostawić o ile odpowiada ci jego dźwięk. Chociaż jak dla mnie JBLe za bardzo dudnią i buczą zamiast przyjemnie grać. Na przód jeśli ma być dobrze to albo Rainbow SAX 265.20 lub wspomniane przez Ciebie Dego PO650. Słyszałem ostatnio Vibe Black Air 6 i bardzo mi się spodobały, dobrze zasilone potrafią zagrać na prawdę mocno. Pytanie tylko czy ten wzmacniacz JBL podoła temu mocowo i jakościowo, poza tym chyba i tak jest trochę za słaby do tego suba bo ma zaledwie 160W w mostku więc najlepiej było by wymienić również ten element zestawu.

0
  • #3 19 Lut 2010 07:37
    Dreamerek
    Poziom 9  

A jeżeli miało by to naprawdę zagrać to jaki zestaw z jakim wzmacniaczem?
    Wzmacniacz kupie na wiosnę w takim razie.

0
  Szukaj w 5mln produktów