Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynka bezpieczników ford scorpio 92r 2.5 td podłaczenie

masakra1982 18 Feb 2010 22:11 2800 9
    masakra1982
    Level 11  
    Witam, właśnie nie dawno zapaliła mi się druga skrzynka bezpieczników (wąska) w Fordzie Scorpio 92r 2.5 TD przez wodę. Właśnie kupiłem już nową ale nie pamiętam jak tam od spodu załączyć 2 kable, są od wysokiego napięcia, 2 czerwone, tylko jeden z dodatkiem niebieskiego. Nie wiem który w które wejście. Może ktoś pomóc ?
    masakra1982
    Level 11  
    Dziś połączyłem wszystko i działa nie ma różnicy między tymi kablami działa wszystko zamykam temat .
    AUTOMARCIN
    Level 13  
    witam masz namiry gdzie kupie ta waska skrzynke do skorpio
    masakra1982
    Level 11  
    Witam ja ta skrzynke kupowalem na auto zlomie kolo swilczy nie dalego rzeszowa i radzil bym w ten sposob szukac po zlomach i przed założeniemwarto sprawdzic czy nie sa zasniedziale scieżki pozdrawiam . Ps jakieg masz scorpiona?
    nightingale
    Level 15  
    AUTOMARCIN wrote:
    witam masz namiry gdzie kupie ta waska skrzynke do skorpio

zregeneruj sobie sam skrzynke,bo kupisz nastepnego zalanego zloma
    rozbierz ,wyczysc dokladnie sciezki,zanim zlozysz to posmaruj je dokladnie wazelina techniczna i po klopocie
    roboty na kilka godzin siedzac przy stole i popijajac piwko

ale jakby co ,to mam taka skrzynke ,ale z coswortha 92
    masakra1982
    Level 11  
    Wszystko by się zgadzało tylko w moim przypadku ścieżki były upalone a nie które zaśniedziałe i tylko na złom się nadawały próbowałem coś dorabiać ale to nie jest dobry pomysł polecam kupienie ale tylko sprawdzonych rzeczy osobiście posiadam ścieżki do scorpio 2.5 td 92 r ale nie wszystkie .
    nightingale
    Level 15  
    no to miales ekstreme,zadko sie zdarzaja upalone sciezki,ale jednak
    kwestia jak dlugo tam stala woda w tej skrzynce
    masakra1982
    Level 11  
    na pewno długo i na dodatek miesiąc później podczas jazdy zapaliła mi się druga na szczęście szybko klemy w górę i uratowałem auto teraz mam dwie nowe (używane w dobrym stanie ) i jest ok . Ogólnie scorpiony mialy źle rozwiązany montaż tych skrzynek jak można to zrobić w miejscu gdzie woda zlatuje z maski ale cóż może miał jeździć po saharze
    nightingale
    Level 15  
    masakra1982 wrote:
    Ogólnie scorpiony mialy źle rozwiązany montaż tych skrzynek jak można to zrobić w miejscu gdzie woda zlatuje z maski

lejac sie przy okazji na kable na podluznicy w mk3

W przejsciowkach skrzyneczki sa normą ,w wielorybach podwojna norma+wszystkie wiązki,chociaz rozpadajace sie wiązki silnika równiez nie ominęły ostatnich przejsciowek z 94 roku.Nie jestem pewny,ale pod koniec wlasnie 94 zmienili dostawce kabli i sie zaczęły cuda.
    masakra1982
    Level 11  
    Wiec w sumie wystarczy udać się na auto złom i zakupić skrzyneczki i trzeba je sprawdzić na miejscu i jazda .