Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie kuchni po zakupie...

Tal-Rash 21 Feb 2010 18:01 9148 35
IGE-XAO
  • Helpful post
    GBW
    Level 29  
    1 Powtarzam się , były produkowane o mocy 18kW, 21kW, i 24kW, wszystkie z wygłądu takie same. Jedyna różnica to tylko moc maksymalna.
    2 Przewód 4mm może być zabezpieczony maksymalnie 25A.
  • IGE-XAO
    Tal-Rash
    Level 14  
    Ok bardzo dziękuję Wam za pomoc. Dam znać na dniach jak działa w praktyce wszystko.
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    K-rzysztof
    Level 13  
    Panowie! Przecież podgrzewacz ma grzałki połączone w trójkąt. To przy 400V i mocy 8 kW na grzałkę (3x8=24) daje 20A na fazę. Inaczej jest z kuchnią, pracuje w gwiazdę. Ja chyba bym się nie odważył podłączyć tej kuchni bez rozdzielenia PE od N + różnicówka!
    Tal-Rash
    Level 14  
    Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc. Kuchenka jest podłączona. Kabel zero i uziemienie są zmostkowane bo nie mam w instalacji uziemienia oddzielnie. Kuchenka działa podgrzewacz też. Razem tez działają. Sprawdziłem piekarnik ustawiony na 250 z termoobiegiem i włączoną ciepłą wodą nic nie wywala. Tak więc działa.
    Niestety nie mam możliwości i pieniędzy by wymienić instalację całą tak by było uziemienie w oddzielnym kablu.
    Dla jasności zmodyfikowałem zdjęcie podłączenia z instrukcji.
    W czerwonym kółku narysowałem jak ja podłączyłem.
    Podłączenie kuchni po zakupie...

---
    Pytanie inne.
    To normalne że płyta indukcyjna po cichu brzęczy podczas pracy? Googlowałem i znalazłem że to normalne i że to awaria i teraz nie wiem co prawdą jest?
    Poza tym mam jedną patelnie niby gotową na indukcje porządną firmy bernghof i jej dwa pola nie wykrywają :/
    Tal-Rash
    Level 14  
    ? Przecież to chyba oczywiste że przy kuchence. Pokazuje to rysunek. Nie wiem nawet gdzie jest rozdzielnia...