Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z centralką alarmową CA-10P v.4.4

kesick 18 Lut 2010 22:18 1439 3
  • #1 18 Lut 2010 22:18
    kesick
    Poziom 9  

witam,
    wpadła mi w ręce centralka jak w temacie plus manipulator CA10 KLCD v.3.11 plus trp 40/16/18 40VA. Niestety parę razy próbowałem uruchomić urządzenia i nic nie wskórałem. Trafo jest sprawny - pomierzyłem napięcia.
    Na centralce zapala się dioda ładowanie baterii po podaniu napięcia. Po podłączeniu manipulatora - cisza...
    Zmierzyłem napięcia na płytce centrali: brak napięcia +12 na +KPD, brak napięcia na wyjściu OUT1, na OUT2-4 jest 10,5 VDC.
    Po podaniu napięcia +12 z innego źródła manipulator odezwał się i wydaje się być sprawny - pokazuje brak CLK (przy podłączonym kabelku z centralą).

Próbowałem podłączyć centralkę pod komputer za pomocą kabelka po RS(kabelek sprawny - "przedzwoniony"). Port Com pokazuje się w Dload na zielono. Próbuję zrobić reset centrali i odczyt bez manipulatora (zwora J19) ale niestety żadnych rezultatów.

Czy ktoś miał podobne problemy? Czy chodzi tylko o blok zasilania centrali czy może uszkodzone są układy mikroprocesorowe?
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc, tylko proszę nie pisać - "najlepiej wymień płytę centrali" bo tyle wiem :)

0 3
  • #2 21 Kwi 2010 12:40
    humek
    Poziom 32  

Podłącz manipulator do centralki krótkimi kablami i to poprawnie ,nie pomyl CLK i DATY. Zewrzyj kołki od resetu i włącz zasilanie sieciowe bez akumulatora. Po usłyszeniu sygnału buzera rozepnij zworkę od resetu.Centralka powinna wejść w tryb serwisowy .Wywołaj restart haseł a potem restart ustawień do poziomu fabrycznego - to wszystko jest w MENU. Centralka powinna działać,jeśli nie wyslij z manipulatorem i expanderem jeśli masz w zestawie do serwisu SATELA.

0
  • #3 21 Kwi 2010 12:52
    NOOKIA
    Poziom 28  

chyba że cetrala jest uszkodzona tak jakbyło to w moim przypadku i dopieor serviś pomógł tez miałem brak +12 na KPD i AUTach

0
  • #4 21 Kwi 2010 13:15
    terminux
    Poziom 23  

... i zmierz napięcia na manipulatorze między COM a KPD.

0