Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 819, 919, 1019 - jakość dźwięku?

18 Lut 2010 22:35 4510 10
  • Poziom 24  
    Witam. Noszę się z zamiarem kupna ampli któregoś z opisu (skłaniam się ku 819 lub 919). W związku z tym, że głównie będzie służył do słuchania muzyki to chcę wiedzieć jak jest u niego z jakością dźwięku?
    Przesiadam się z Pioneera A-616 i chcę uniknąć rozczarowania :)
    Testowałem Pioneera VSX 510D i niestety wypadł cienko w porównaniu do A-616.

Aha i co lepiej wybrać 5.1 czy 7.1 ? Warto dopłacać kase do 919? Bo rozumiem, że różnicy w jakości miedzy nimi nie ma?
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Kolumny bedą na stxach z serii APX. Muzyki słucham każdej w zależności od pory doby czy nastroju a w szczególności Rap i fajny House.
    Tzn mnie interesują tylko pioneery lub coś z harmana.
    Cena max 1500-1700zł.
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Ok. A jak będzie z różnicą w jakości w porównaniu do A-616? Dzwiękowo bedą podobne do VSX -D510?
    Jeszcze się zastaanwiam nad zmianą, bo nie chce później sprzedawać ampli i kupować 616 ;)
    Może wybiorę się gdzieś na odsłuch.
  • Poziom 24  
    Hmm... W związku z tym, że u mnie w 80% przeważałaby muzyka nad filmami to zostaje przy mojej A-616 czy też w niedługim czasie zmienie na A-717 podepne nowo zrobione kolumienki i będe delektował się dźwiękiem stereo ;)
    Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Hmmm...

A ja ponownie ożywiłbym ten temat i jeszcze dopytał przed skreślaniem tego ampli... U mnie muzyka / kino to 60/40, muzycznie najważniejsze imprezy i koncerty DVD/BR, audiofilem nie jestem inne muzyczne raczej relaksacyjnie... Grało będzie z Altusami 200, proszę też o propozycje czym je uzupełnić do kina domowego. No i "z duchem postępu i osiągnięciami" ;) mam w domowej sieci dysk z masą plików podręcznego użytku. Fajnie by było móc z niego skorzystać. Telewizor 3D w planach bliskich...

Co do ampli zastanawiam się właśnie nad Denon 1911 vs Pioneer VSX 920. Pierwszy jest (dla mnie jako laika) bardziej przekonujący muzycznie, ale żeby mieć LAN muszę dołożyć +1000 zł za stację dokującą, drugi ma sieć wbudowaną, ale muzycznie nie wiem - pewnie niżej niż Denon...

Aha - salon "trudny" muzycznie - ok. 25 mkw, ze skosami dachowymi, otwarty na kuchnię przedpokój i korytarzyk, ze względu na ograniczenia archi jedynym wyjściem było zrobić odsłuch na skos przez pokój (ok. 4,5 m od lewego i 6 m od drugiego altusa), jeden front stoi, drugi leży pod sufitem... Wiem, wiem... Niestety, inaczej nie dało rady...

Doradźcie - jeden z tych dwóch, czyli raczej Pioneer, czy raczej coś innego ? Półka w okolicach 2000 zł, dużo więcej to mnie sumienie (i Żona) nie puści...

Powiedzcie też czym uzupełnić Altusy 200 - potrzebuję centralnego, sub i coś na tył.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

P.S. Jako żółtodziób nie wiem, czy "wyjadacze" zaglądają na reaktywowane wątki, więc założę nowy z tym wpisem - nie krzyczcie za mocno jeśli bardzo to nieprawomyślne.
  • Poziom 9  
    O qrcze...

Ten AVR-1912 według opisu na http://www.audioholics.com/reviews/receivers/denon-avr-1912-fl faktycznie odpowiada na wszystkie moje dylematy... I chyba faktycznie nie jestem aż tak zdesperowany, podłącze sobie na miesiąc mój stary, tani, marketowy ampli przeznaczony docelowo do sypialni ;-) i spokojnie zaczekam... Cena $530 nie powala, powinno się go dać za chwilę kupić za ~1700 (strzelam) co mieści się w moich widełkach... No...

Bardzo Ci dziękuję za cenną wskazówkę i podpowiedź. Prześpię się z tematem i na 95% zamówię właśnie ten. Moja półka cenowa, mam nadzieję, że jakościowo nie gorzej tylko nowocześniej od 1911, ma LAN i ogólnie pełen wypas w nowych możliwościach sieciowo/internetowych. Czyli - na pierwszy rzut oka - dokładnie to, czego szukałem.

Za tą podpowiedź oddaję Ci 50% moich "świeżaka" punktów (póki nie wiem po co mi one;)) i obiecuję powiadomić jak przyjedzie - jeśli będziesz miał chęć i możliwość to czuj się zaproszony żeby się nad tym zestawem poznęcać w celach testowych (poza godzinami ciszy nocnej i gdy moich dziewczyn nie będzie w mieszkaniu).

Jeszcze raz wielkie dzięki - teraz skupiam się nad tym, czym altusy uzupełnić, postaram się też jakoś logicznie połączyć 2 wątki, w których o tym pisałem.

Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

heh... Nie mogę dać punktów, mówi: "Niestety konto jest nowe w naszym systemie". Nie zgłębiałem póki co o co biega z punktami, masz dużo, ale zapisz w notesie, że 11,5 Ci wiszę :-) Jak tylko będę mógł i wiedział jak to podaruję.

Pozdrawiam.

Dodano po 28 [minuty]:

Żeby nie zaśmiecać forum będę się trzymał nowego wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9497186#9497186

Jeszcze raz wielkie dzięki za skuteczne powstrzymanie od szybkiego i nie do końca zadowalającego zakupu :-)