Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Bluetouch, laptop Samsung NC10

Ana_Mert 19 Lut 2010 00:08 2758 0
  • #1 19 Lut 2010 00:08
    Ana_Mert
    Poziom 1  

Jeszcze w zeszłą niedzielę wszystko działało prawidłowo. Pojechałam wówczas do koleżanki (10 minut jazdy samochodem, laptop bezpiecznie zamknięty w plecaku i w futerale, kontakt z mrozem nie dłuższy niż 1 minuta) gdzie próbowałyśmy przesłać kilka plików między naszymi laptopami. Najpierw spróbowałyśmy zainicjować połączenie z jej strony. Urządzenia się wykryły ale przy wejściu do transferu plików wyskoczył komunikat "Nie można nawiązać połączenia". Jako, że identyczny problem wystąpił już jakiś miesiąc wcześniej na jej komputerze przy próbie kontaktu z moim telefonem (z którym mój komputer bez problemu się łączył) postanowiłyśmy połączyć się w drugą stronę. Ten sam błąd.
    Następnie sprawdziłam swój bluetooth przy pomocy telefonu komórkowego - bez problemu przesłałam pliki z telefonu na laptopa i odwrotnie. Wtedy.

Jakiś czas później powróciłam do domu (pliki w końcu przesłałyśmy przy użyciu pendriva) i od tamtej pory nie miałam potrzeby korzystania z bluetootha. Aż do dzisiaj. Ku mojemu przerażeniu przy próbie połączenia laptopa (w zeszłą niedziele łączącego się prawidłowo) z telefonem wyskoczył komunikat "Nie można nawiązać połączenia". Sytuacja identyczna jak w laptopie mojej koleżanki. Zauważyłam również, iż zniknęła ikona bluetooth z paska zadań która zawsze tam była po dwukrotnym kliknięciu na "Moje miejsca interfejsu bluetooth".

Próbowałam wszystkiego. Reinstalacja sterowników, przywracanie plików systemowych, odsunięcie laptopa od komputera stacjonarnego (myślałam, że może odbiornik wi-fi koliduje z bluetoothem w laptopie), podłączenie lapka do ładowarki (mogło chodzić o prawie rozładowaną baterię), przeskanowanie systemu antywirusem (Avira, brak wykryć) ...
    Nadal nie idzie się połączyć (wykrywa telefon przy co 2 próbie, gdy daję na transfer plików wyskakuje za każdym razem błąd "Nie można nawiązać połączenia") choć laptop twierdzi ,że urządzenie bluetooth działa prawidłowo.
    Czy to możliwe, że moduł bluetooth wysiadł przez kontakt z innym laptopem mającym już wcześniej ten sam problem? Czy to może problem z oprogramowaniem? Jakiś wirus niewykryty przez Avirę?

Jakieś pomysły?

Sprzęt:
    Netbook Samsung NC10
    Win XP Home
    SP3
    Broadcom 2045 Bluetooth 2.0 USB Device

Jeżeli potrzeba innych informacji - dajcie znać.

Edycja:
    Udało się połączyć. Okazało się, że laptop w jakiś sposób zapomniał, że już wcześniej był sparowany z telefonem a telefon pamiętał i stąd te problemy. Jak sądzę włączony komputer stacjonarny też nie był zupełnie bez winy - po jego wyłączeniu zniknęły problemy z łącznością. Może jednak odbiornik wi-fi przy nim wprowadzał jakieś szumy których nie dało się zlikwidować przez odsunięcie od niego urządzeń o nieco ponad 1m?

W każdym razie gdyby ktoś miał podobny problem - sparujcie urządzenia (jak urządzenie zostanie wykryte klikacie na nie prawym przyciskiem myszy i szukacie odpowiedniej opcji) i w razie potrzeby wyłączcie wi-fi.

Temat można zamknąć.

0 0