Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carisma 1,9DiD 102KM Falujące obroty silnika

19 Lut 2010 01:44 4722 7
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam pewien problem. Posiadam Mitsubishi Carismę z silnikiem 1,9DiD 102KM (diesel Renault-owski Common Rail)o przebiegu 122kkm. Od pewnego czasu mam pewne problemu z obrotami silnika. Obroty w samochodzie falują na biegu jałowym. Czasem jest tak, że wskazówka obrotomierza ustawia się na 800obr i jest wszystko OK, a czasem obroty oscylują między 500 a 600obr (aż samochód zaczyna nieprzyjemnie drgać). Auto podpięto pod komputer, który wykazał że ciśnienie (nie pamiętam dokładnie czego, czy wtrysku czy czegoś innego) się waha. Powiedziano mi, że mogą to być wtryski. Zostały sprawdzone i są OK. Co może być przyczyna falowania? Może ktoś miał podobny problem?
  • Poziom 27  
    A może ciśnienie nie czegoś tam tylko na szynie Rail?
  • Poziom 15  
    Dokładnie tak. Ktoś wie co jest tego przyczyną?
  • Poziom 15  
    Prawdopodobnie regulator przepływu na pompie CR.Czasem pomaga podłączenie go pod akumulator na krótko i "cykanie" do tego przedmuchanie spr.powietrzem.
    Mi to w 2 autach pomogło.
  • Poziom 2  
    Mam też carismę z tym samym silnikiem i ten sam problem, którego nie mogę rozwiązać. Czy znalazłeś przyczynę?
  • Poziom 15  
    Niestety dalej nie. Dalej szukam przyczyny.
  • Poziom 2  
    Dzięki. Jak coś będę wiedział to dam znać.
  • Poziom 13  
    wymień regulator napięcia w alternatorze w większości przypadków on jest tego przyczyną