Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierunkowskazy zintegrowane z lampą LED-Ciekawy pomysł..Jak?

proficekp 19 Lut 2010 08:38 4508 9
  • #1 19 Lut 2010 08:38
    proficekp
    Poziom 8  

Witam. Przeglądając różne lampy tylne do motorku, natrafiłem na bardzo ciekawe rozwiązanie. Lampa jest z diód, świetnie wygląda, a co najważniejsze ma wbudowane kierunki, które działają z lampą w całkiem inny, niespotykany sposób. Myślę, że jest to super rozwiązanie, gdyż pozbyłbym się wreszcie zwykłych kierunkowskazów, które tylko szpecą zabawkę. W grę wchodzi tylko własne wykonanie tej lampy, z uwagi na to, iż nie stać mnie na jej nabycie, bo na allegro kosztuje aż 390zł.
    Proszę kliknąć na zdjęcie, bo animacja działa dopiero w powiększeniu.

I teraz pojawia się pytanie, jak zrobić, żeby w momencie migania kierunkowskazu, odpowiednio lewa i prawa strona diód czerwonych (światła pozycyjnego i stopu) - zależnie od kierunkowskazu w prawo czy lewo, migała naprzemiennie z kierunkowskazami. Dokładnie o co mi chodzi, widać na załączonej wyżej animacji.

Podaje jeszcze link z filmikiem, aby w razie wątpliwości, zobaczyć dokładnie jej działanie.
    http://www.youtube.com/watch?v=HpEf5HOGR68

0 9
  • Relpol
  • #2 19 Lut 2010 08:40
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Dajesz diody czerwone i pomarańczowe obok siebie.
    Przekaźnikiem / tranzystorem przełaczasz i tak zanikają czerwone pojawiają sie pomarańczowe.

0
  • Relpol
  • #3 19 Lut 2010 16:27
    proficekp
    Poziom 8  

Bardzo prosiłbym o dokładniejszy opis lub ewentualnie schemat, gdyż jestem w tych sprawach laikiem tzn nie znam się na przekaźnikach, rezystorach, układach itp. Dodam też, że lampa musi być podłączona pod kable w motorku, gdzie jest: + od stopu, + od pozycyjnych i wspólny dla nich - , dla każdego kierunkowskazu jest osobny - i oczywiście +.

0
  • #4 19 Lut 2010 16:35
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jak dasz zdjęcie tej swojej zrobionej lampy to ci podeślę schemat.
    Bo po co sie fatygować na próżno.

0
  • #5 19 Lut 2010 17:24
    proficekp
    Poziom 8  

Lampki jeszcze nie zrobiłem, gdyż nie wiedziałem czy takową mi sie uda zrobić, dlatego najpierw piszę na forum, żeby nie zmarnować diód, gdyby wyszło że się nie da. Lampa ma wyglądać mniej więcej tak:

Na klosz mam materiał, zostaje tylko wyciąć odpowiedni kształt, diody będą siedziały w środku na takim plastiku.

0
  • #6 21 Lut 2010 10:34
    proficekp
    Poziom 8  

Właśnie zrobiłem schemat lampy. Wydaje mi się że ogólnie wszystko jest dobrze, tylko nie wiem jaki przekaźnik czy coś w tym stylu tu zastosować(widać na załączonym schemacie o co mi chodzi).;) Nie wiem też jak zrobić, żeby diody zachowywały się jak żarówki dwuwłóknowe. I jakie wg was diody będą lepsze, 12V czy 3V z rezystorkami?

Schemacik, miniaturka czarna, ale w powiekszeniu jest ok.;)
    Pozdro

0
  • #7 21 Lut 2010 11:51
    balonika3
    Poziom 36  

Takie wydziwianie jest niezgodne z przepisami, ale schemacik jest najlepszy. Rozwalił mnie...

0
  • #8 21 Lut 2010 12:01
    proficekp
    Poziom 8  

Kolego, to że tego typu kombinacje są nieprzepisowe już wiem :) Wolałbym odpowiedzi na moje pytania w poprzednim poście. Z góry dzięki

P.S. Mam dar do schematów :D

0
  • #9 21 Lut 2010 19:12
    romoo
    Użytkownik obserwowany

To jest autorski rysunek a nie schemat.

0
  Szukaj w 5mln produktów