Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 5102 , Diora Polaris 200 czy Tonsil Bolero 200

amba123 19 Feb 2010 10:18 4678 9
    amba123
    Level 10  
    Witam, jestem zielony w sprawach audio, do tej pory odsłuch muzyki zapewniały mi creative 5.1 z PC :P . Podczas "inwentaryzacji" w piwnicy znalazłem Radmora 5102+5122(AM) . Postanowiłem wskrzesić staruszka , zwłaszcza że to made in poland. Dodatkowo mam możliwość zakupu kolumn Diora Polaris 200 lub Tonsil Bolero 200, jednak muszę się zdecydować dzisiaj ,a jestem cały dzień w pracy więc postanowiłem poprosić Państwa o pomoc.

Pokój ma wymiary 4x4 , planowany odsłuch głównie radia po przestrojeniu +ewentualnie później podłączenie pod pc kablem DIN-Jack (rzadko) . Nie zależy mi na zrzucaniu szklanek, preferuje głęboki bass, ciepłe brzmienie przy niższych głośnościach(muzyka głównie Hanz Zimmer, filmowa).

Czy w/w kolumny się do tego nadadzą , jeśli tak to które z tych dwóch(lub inne adekwatne do 500 zł)

Z góry dziękuje za porady Pozdrawiam
    amba123
    Level 10  
    Niestety na samotną budowę nie mam czasu, więc preferuje gotowe zestawy kolumn.
  • Helpful post
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bolero 200. Z tym, że do tych kolumn potrzeba znacznie mocniejszego wzmacniacza. Jeśli tylko i wyłącznie do średnio głośnego słuchania, to wystarczy Radmor.
  • Helpful post
    Dani66
    Level 30  
    Polarisy 200 są bardzo dobrymi kolumnami jednak nie warto dać za nie więcej niż 400zł (widziałem nawet za 300zł tylko odkąd ludzie się o nich dowiedzieli dobrych rzeczy to na allegro ceny wzrosły). Natomiast Bolero to już, można powiedzieć, wyższa półka, kolumny w band-passie z podwójnym głośnikiem niskotonowym jednak jak to w przypadku Tonsila bas bardzo dobry, ale do wyższych rejestrów można mieć kilka zarzutów.
    Podsumowując, jeśli nie masz czasu na budowę, a masz okazję jeden z tych dwóch zestawów mieć w rozsądnej cenie to kup Bolero.
    Pozdrawiam
    amba123
    Level 10  
    Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie odnośnie bolero, jaki powinien być orientacyjny koszt tych kolumn przy założeniu że są w pełni sprawne z stanem wizualnym dobrym.
  • Helpful post
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Aukcja numer 927875835 i 926962418. W 500 pln chyba się nie zmieścisz... Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wnioskowałem, że masz upatrzone bolero za kwotę nie przekraczającą 500 zł...
  • Helpful post
    Dani66
    Level 30  
    Bolero jeszcze kilka miesięcy temu były czymś bardzo rzadkim na allegro, ale kiedy pierwszy raz się pojawiły cena wynosiła 500zł przy opcji "Kup teraz" jednak teraz ceny zaczynają iść w górę.
    Niemniej za Bolero nie warto dać więcej niż 600zł w stanie bardzo dobrym.
    amba123
    Level 10  
    Witam, dziękuje za porady, kupiłem bolero 200 , obecnie walczę o przywrócenie pierwotnego wyglądu Radmorka (pokrętła, podświetlenia). Z tego co wyczytałem na forum to wersja 5102 (wersja z 5 wskaźnikami) to "rarytas" do tego jest w całkiem niezłym stanie co mnie podwójnie cieszy. Tak więc radmor czeka na bolero a w międzyczasie ze wstrętem współgra testowo z srebrnymi głośnikami Panasonica z wielkim czerwonym napisem super woofer (ideał sięgnął bruku :P) ^_^

Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam