Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chorus - Jak włączyć obwód kasety bez jej mechanizmu ?

KanG 19 Lut 2010 11:03 2311 3
  • #1 19 Lut 2010 11:03
    KanG
    Poziom 11  

Na pewno będziecie w stanie mi powiedzieć jedna rzecz :).

W radiu audi chorus blaupunkta, kasetowym bez możliwości podłączenia zmieniarki wpiąłem się w obwód kasety, odcinając jednocześnie sygnał dochodzący z głowicy. Jakość dźwięku bardzo dobra ale mankamentem była konieczność wkładania kasety aby uruchomić obwód AUX. Mechanizm kasety uległ awarii i po prostu go wymontowałem łącznie z płytką sterującą (nie są mi potrzebne). Chciałbym zastosować zamiast tego przełącznik który aktywuje obwód kasety. Udało mi się znaleźć piny (w miejscu gdzie podłączona była płytka sterowania mechanizmem kasety) których zwarcie/rozwarcie powoduje włączenie/wyłączanie funkcji TAPE. Nie słychać jednak dźwięku z zewnętrznego źródła... Czasem chaotycznie zwierając i rozwierając owe piny przez parę sekund słyszę dźwięk z gniazda AUX ale po chwili znika. Nie do końca wiem w jaki sposób następuje tu sterowanie włączaniem i wyłączaniem obwodu, ale na podstawie oględzin mechanizmu kasety idea nie wydaje się być trudna. Mam nadzieję że w miarę obrazowo to opisałem. Byłbym wdzięczny za pomoc. Jeżeli ktoś ma pomysł jak uruchomić obwód kasety w inny sposób byłbym niezmiernie wdzięczny.

Moderowany przez damiancz:

Post poprawiłem ale na przyszłość polecam klawisz "Pisownia" - przed wysłaniem.

0 3
  • #2 19 Lut 2010 14:35
    rochu84
    Poziom 17  

Robiłem kiedyś to samo i miałem ten sam problem jak pamiętam jest tam mały stycznik z trzema pinami wydaje mi się jak jest rozwarty to włącza się TAPE czyli spróbuj zwierać i puścić muzykę a ja wyciągnę radio z auta i sprawdzę bo mam zrobiony taki bajer.

0
  • #3 19 Lut 2010 14:59
    KanG
    Poziom 11  

Dokładnie jeżeli zwarte są piny w gnieździe do którego podpięta jest płytka sterująca kasetą wówczas działa radio, rozwarcie tych pinów uruchamia funkcję TAPE. Problem w tym że mimo iż uruchamia się TAPE nie gra muzyka. Tak jakby nie został załączony obwód kasety. Będę wdzięczny jak powiesz mi w jaki sposób uruchamiasz ten obwód bo rozwarcie pinów nie wystarczy :)

0
  • #4 13 Maj 2017 15:34
    malaoko
    Poziom 6  

Witam moglbym ktos wstawic zdjecia jak to zrobic bo zadne kabelki z alledrogo nie pasuja bo nie ma jak wlaczyc auxa a chcialbym to zrobic w swoim radyjku, nie bedzie mi przeszkadzalo wkladanie kasety.

0
  Szukaj w 5mln produktów