Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 99r. Bardzo poważny problem z elektroniką !!!

19 Lut 2010 11:53 998 2
  • Poziom 9  
    Witam. Tak jak w temacie. Mam niewiarygodny problem z moim samochodem. Zacznę od początku. 2 miesiące temu zamontowałem sobie diody w aucie i jeszcze inne świecidełko. Wszystko podpiąłem pod automatycznie zapalającą się lampkę która oświetla wnętrze auta podczas otwierania drzwi. Ogólnie zwiększyłem opór o jakies 12W. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wolałem to wymienić. Teraz po 2 miesiącach i przebiegu auta wiekszym o ok. 5 tys. km. WSZYSTKO zaczyna sie pieprzyć. Wszystko tzn. że samochód z dnia na dzień odłącza kolejno jakieś podzespoły. Chyba 3 dni temu przestała świecić lampka wewnątrz wraz z wszystkimi diodami. Gdy normalnie powinna świecić w samochodzie było słychać co 3 sek. jakieś ciche cykanie. Dziś wyjechałem sobie do babci (3 km od domu) i gdy chciałem zapalić samochód w celu przyjazdu do domu to sie juz niedało. Jakby komputer zapłon odcioł. Dodatkowo nie świecą światła, nie działają szyby elektryczne. Nic nie sygnalizuje na awarię. Nawet wszystkie bezbieczniki są całe. Zaden się nie zjarał. Proszę niech mi ktoś pomoże. Nie mam już pomysłu. Kolega mówi że może być jakiś moduł winny. Jest to jakiś pomysł:?:
  • Poziom 35  
    "..zwiększyłem opór o 12W" he he
    facet, z takim opisem problemu to niestety za wiele ci nikt nie pomoże bo wykazujesz niestety kompletną ignorancję techniczną i luki w logicznym mysleniu.
    Pomóc ci może tylko warsztat autoelektroniki.
  • Poziom 29  
    Kolego tak jak napisał kolega bartek_j ,śmigaj do warsztatu. Samemu może znowu "zwiększysz opór" i co wtedy? Lepiej nie ryzykuj. Pozdrawiam