Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat 126p świeci kontrolka ładowania

19 Feb 2010 13:45 9117 12
  • Level 11  
    witam w moim maluszku wczoraj zaświeciła się kontrolka ładowania tzn. jak nie są włączone światła to kontrolka nie świeci a gdy tylko włączę światła to zaczyna słabo świecić a jak włączę przycisk od nawiewu to świeci i jest cała czerwona. może to regulator napięcia jak tak to napiszcie jak to sprawdzić bo nie mam drugiego żeby zamienić i sprawdzić czekam na pomoc z góry dzięki
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 28  
    Wyczyść klemy. Sprawdź i wyczyść połączenia akumulatora do nadwozia. Tak samo podłączenie przewodów na alternatorze. Jeśli to nie pomoże sprawdź stan szczotek (zużycie) a jak one będą ok to do wymiany regulator napięcia.
  • Level 2  
    Gdyby byla brudna klema bylby problem z odpalaniem.
    Radze kupic miernik uniwersalnu w market'cie (ok. 20zl, przyda sie na potem...) i zmierz napiecie (stale) zapinajac minus do karoseri i plus do instalacji w wygodnym miejscu.
    Kazda naladowana cela akumulatora to 2,2V. Razy 6 cel to 13.2V. Gdy dodajesz gazu napiecie wzrasta i jest stabilizowane regulatorem do ok. 14,4V. Jesli napiecie jest wyzsze od 14.6V to wymien regulator, gdy jest nizsze od 13V to szukaj nowego alternatora. Jesli masz pradnice to wymien na alternator, gdyz pradnica ma mala wydajnosc.
    Uwaga! po zabawie wylacz woltomierz, gdyz bateria 9V kosztuje tyle so przyrzad.
  • Level 11  
    właśnie wróciłem od znajomego gdzie mierzył mi napięcie na 4 było 2.0V a na dwóch 2.1V i nie wiem dalej kumpel powiedział ze tak jeszcze może być ten akumulator będzie miał na wiosnę 2 lata
  • Level 39  
    Ani alternator ani akumulator tylko instalacja samochodu.P
  • Moderator of Electricity
    Bez pomiarów napięcia ładowania akumulatora to możemy sobie "gdybać" cały miesiąc. Zmierz napięcie na klemach akumulatora i na alternatorze i wtedy możemy coś doradzić. Inaczej to bez sensu.
  • Level 39  
    krzysiek7 wrote:
    . Zmierz napięcie na klemach akumulatora i na alternatorze i wtedy możemy coś doradzić. Inaczej to bez sensu.

A po co temat stary jak maluch.P
  • Level 10  
    w maluchach regulatory napięcia są niestety zblokowane ze szczotkami, jeśli którakolwiek z tych szczotek jest już zużyta i słabo przylega do pierścieni wirnika to niestety właśnie taki efekt wywoła ..... krótko mówiąc ładowanie jeszcze masz, ale przy małym obciążeniu w miarę wzrostu obciążenia rośnie zapotrzebowanie na prąd (A) na wirniku a tu lipa :( więc twornik (stojan) nie ma z czego wyprodukować tego prądu .... zmień regulator napięcia lub jak umiesz wymień same szczotki i będzie OK
  • Level 26  
    apolides wrote:
    w maluchach regulatory napięcia są niestety zblokowane ze szczotkami,

że co ???
    Regulator na zewnącz, a szczotki w srodku. Nie widze tu żadnego "zblokowania"
  • Level 13  
    zacznij od paska klinowego :)
    napięty ma być. Luz jakoś koło centymetra. Jak jest więcej to trzeba go napiąć
  • Level 10  
    zblokowane czyli : zintegrowane, zespolone, etc...... czyli produkowane jako jeden w zasadzie nierozbieralny podzespół ... da sie szczotki wymienić ale nie jest to łatwe. Uwaga co do paska klinowego bardzo trafna

Dodano po 5 [minuty]:

sprostowanie !!! pisałem o alternatorze Magneti Marelli ..... nie pamietam jakie szczotki ma Zelmot .... co nie zmienia postaci rzeczy że też je posiada i mogły się zużyć ;)
  • Level 38  
    apolides wrote:
    zblokowane czyli : zintegrowane, zespolone, etc...... czyli produkowane jako jeden w zasadzie nierozbieralny podzespół ... da sie szczotki wymienić ale nie jest to łatwe. Uwaga co do paska klinowego bardzo trafna

Dodano po 5 [minuty]:

sprostowanie !!! pisałem o alternatorze Magneti Marelli ..... nie pamietam jakie szczotki ma Zelmot .... co nie zmienia postaci rzeczy że też je posiada i mogły się zużyć ;)

A widziałeś kiedyś szczotkotrzymacz od malucha na własne oczy że takie pierdoły opisujesz?fiat 126p świeci kontrolka ładowania fiat 126p świeci kontrolka ładowania
    Pozdrawiam.