Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodać nowy element w Eagle?

19 Lut 2010 13:49 10000 4
 • Poziom 23  
  Witam wszystkich i proszę o pomoc. Ponieważ dopiero zaczynam zabawę z programem Eagle dlatego mam pytanie związane z tym programem a dokładnie dodaniem biblioteki. Możliwe że coś źle robię dlatego proszę o podpowiedź. Zassałem z netu dodatkową bibliotekę wzmacniaczy operacyjnych a dokładnie wzmacniacza AD8066 i ręcznie dodałem do C:/Program Files/EAGLE-5.7.0/lbr. Jak widać na dolnym screenie jak wejdę do Libraries to mam tam ten element ale niestety z poziomu Schematik lub Board nie mam tego elementu. Jak mam go dodać do biblioteki? Przypuszczam że gdzieś zostało to opisane na forum ale nie znalazłem konkretnej informacji jak dodać bibliotekę. Bardzo proszę o wyrozumiałość. Przy okazji czy istnieje dodatkowa biblioteka potencjometru ALPS RK097 lub podobnego innej firmy np. TOMY? Szczerze powiem że w bibliotece Eagle nie znalazłem żadnych potencjometrów ośowych a tym bardziej takich miniaturowych.
  Jak dodać nowy element w Eagle?
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 23  
  No i tak właśnie robiłem. Plik który zassałem z netu to "analog_devices_gaui.lbr" i jak na górnym screenie widać jest ten element ale po kliknięciu na USE i dodaniu biblioteki potem przy próbie wybraniu tego elementu niema go-
  Jak dodać nowy element w Eagle?
 • Poziom 23  
  marco47 napisał:
  Należy w głównym panelu ( Control Panel) otworzyć Libraries i zaznaczyć ( zielona kropka) przy danej bibliotece.

  Dziękuję bardzo. O to właśnie chodziło, teraz element już mam. Przy okazji, czy znacie może jakąś bibliotekę do zassania z potencjometrami? Szczególnie potrzebuję potencjometry typu Alps a dokładnie taki jak na fotce, na fotce akurat jest potencjometr mono a ja potrzebuję stereo ale nota katalogowa pokazuje dokładnie jak wygląda ten potencjometr:

  Jak dodać nowy element w Eagle? Jak dodać nowy element w Eagle?