Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram Cerberus P 6331-42 - dzielenie łącza

Verona 19 Lut 2010 14:15 3257 2
  • #1 19 Lut 2010 14:15
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Mam neostrade 1mb. Mój router to Pentagram Cerberus P 6331-42.
    Mam problem z poprawnym przydzielaniem łącza. Gdy jedna osoba coś ściąga to robi to maksymalną prędkością, a druga która gra w jakiś multiplayer to ma ping 1000 i strony już otworzyć nie może.

Czytałem o ustawieniach QoS które mają automatycznie przydzielać przepustowość, lecz nie mogę ich poprawnie ustawić. Tak domyślnie wygląda to w panelu:
    Pentagram Cerberus P 6331-42 - dzielenie łącza

Znalazłem na innym forum że net 1mb ma 589 komórek. Tutaj info z manuala:

Cytat:
    ATM QoS – wybierz klasę ruchu dla wybranego połączenia. Dostępne są CBR (Constant Bit Rate – stała przepływność), VBR (Variable Bit Rate – zmienna przepływność) i UBR (Unspeecified Bit Rate – nieustalona przepływność). Ustawienia tych klas są kontrolowane przez poniższe parametry (PCR, SCR, MBS).
    PCR (Peak Cell Rate) – maksymalna możliwa szybkość wysyłania komórek. Parametr ten może być niższy (ale nie wyższy) od maksymalnej szybkości linii. Jedna komórka ATM to 54 bajtów (424 bitów), więc przy maksymalnej szybkości 832 Kbps maksymalna wartość PCR to 1962 komórek na sekundę. Ta wartość nie jest gwarantowana ze względu na zależność od szybkości linii.
    SCR (Sustained Cell Rate) – przeciętna szybkość wysyłania komórek w pakietach a także parametr dla ruchu pakietowego. SCR nie może być większy od PCR. Domyślna wartość parametru to 0 komórek na sekundę.
    MBS (Maximum Burst Size) – maksymalna ilość komórek, która może być wysłana z prędkością PCR. Po osiągnięciu wartości MBS prędkość spada poniżej SCR póki średnia prędkość nie wyrówna się do wartości SCR. Po wyrównaniu więcej komórek (aż do wartości MBS) może być przesłanych z prędkością PCR.
    CBR (Constant Bit Rate) – połączenie o stałej i niezmiennej przepustowości. Jedyny parametr jaki należy skonfigurować to PCR.
    UBR (Unspecified Data Rate) – połączenia o niezdefiniowanej przepustowości. Jedyny parametr jaki należy skonfigurować to PCR.
    rtVBR (real time Variable Bit Rate) – połączenia, które mimo zmiennej przepustowości wymagają dokładnego zgrania czasowego między źródłem a celem sygnału. Parametry jaki należy skonfigurować to PCR, SCR i MBS.
    nrtVBR (non real time Variable Bit Rate) – połączenia o zmiennej przepustowości, niewymagające zgrania czasowego, ale nadal wymagające ustawienia dostępności pasma. Parametry jaki należy skonfigurować to PCR, SCR i MBS.

No to w polu PCR wpisałem 589 i zero efektu, nadal łącze nie jest równo dzielone. Próbowałem z CBR i innymi, lecz to też nic nie dało.
    Jak mam podzielić tą szybkość? Chcę by było tak że jak dwie osoby będą korzystać z internetu, to mają mieć po równo, czyli net 512kb. Jak będzie tylko jeden komputer używał to może pobierać z maksymalną prędkością.

Jak to poprawnie ustawić? Już mnie nerwy biorą jak nie mogę włączyć poczty bo brat sobie z rapida ściąga.

Proszę o pomoc. Mam nadzieje że dokładnie wytłumaczyłem całą sytuację.
    Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2010 19:39
    piterus99
    Poziom 43  

ten QoS tak nie działa, w teorii optymalizuje pakiety, przepuszczając te ważniejsze przodem(jak dns, http) przed P2P, jednak w Twoim wypadku dziala na Twoja szkode - rapid leci przodem, gre online kwalifikuje jako ruch p2p(niezidentyfikowany) i wali na koniec kolejki, wiec na tym tracisz.

Rozmowa z bratem(niech se drze w nocy) i/lub netlimiter na jego komputerze i sprawa rozwiazana

0
  • #3 20 Lut 2010 12:43
    Verona
    Poziom 23  

no trudno, dzięki

0