Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX 30-300-4 AP Obudowa szczelinowa

19 Lut 2010 17:05 2139 9
  • Poziom 17  
    Witam :D

Powoli przymierzam się do kupna stx 30-300-4 AP.

Auto to HONDA CIVIC 4G Hatchback

Przeważnie słucham mocnych, czarnych rytmów. Chciałbym maxymalnie wykorzystać głośnik i zastanawiam się czy jest sens pchać go w szczeline i ogólnie jaka obudowa bo duża wtedy wyszła ?? Może lepiej po prostu zaaplikować w nisko strojony Br i po sprawie ??

Pozdrawiam :)
  • Poziom 31  
    Chyba troszkę mylisz pojęcia.
    Obudowa bassreflex czyli obudowa z portem który zwiększa skuteczność głośnika przy określonej częstotliwości. A to jakiego ksztaltu będzie port (okrągła rurka, kwadratowy tunel, prostokątny tunel, trójkąt, romb, etc.) nie ma znaczenia - tak samo w obudowie potocznie zwanej szczelinową - to po prostu zwykły bassreflex.

Do czarnych rytmów najlepiej zestroić skrzynię możliwie nisko aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę masażu pleców.
  • Poziom 17  
    Grunt, że każdy skumał o co chodzi :)

Czyli generalnie odpuścić sobie liczenie portu szczelinowego ? A może ktoś podpowie jak się z tym pomęczyć ?

I właśnie jaki będzie ten punkt - "możliwie nisko" i przy jakim litrażu ?
  • Poziom 11  
    Jak głośnik ma być do czarnych rytmów to może Alphard Yakuza?

Jak odpowiednio zasilisz masz masaż gwarantowany. Ten głośnik to był mój pierwszy sub jaki miałem. Też słucham czarnej muzy i własnie ten głośnik mi doradzili i jak do czarnej muzy idealny jest.
  • Poziom 17  
    na początek AP wystarczy na pewno :D - kumpel miał zaaplikowanego pod 350RMS i głowe urywało.

To jak z tą szczelina i litrażem i strojeniem Pany ?
  • Poziom 35  
    Masz parametry T-S i instrukcje obslugi WinISD na elektrodzie wiec sciagnij , wpisz parametry zasymuluj obudowe i juz ;)
  • Moderator CarAudio
    Po co symulować ? Wystarczy użyć opcji szukaj i gotowe , bo objętość skrzynki dla AP i strojenie już dawno temu opisywano. Pozostaje tylko zmienić w WinISD rurkę na otwór prostokątny i po problemie.
  • Poziom 17  
    może powiecie, że słabo szukałem ale u nas nie znalazłem nic ciekawego :D

Potrzebuje dorady, bo to nie ma być skrzynka do "łupucupu" tylko niskiego grania i dlatego pytam jak duża w tym wypadku powinna być buda, żeby pokazać mięcho i jak liczyć wymiary portu szczelinowego ?

Pozdrawiam :)
  • Poziom 17  
    To doradźcie chociaż jaka objętość i strojenie do niskiego grania... port sam sobie wylicze :)
  • Moderator CarAudio
    Użyj opcji "szukaj" !