Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC CA-E21L - pilot

19 Lut 2010 17:50 1844 2
 • Poziom 10  
  Witam, pytanie odnośnie pilota, czy istnieje do tego modelu, czy mogę użyć innego, który w tym wypadku kupić ?

  JVC CA-E21L oto model wieży.
 • Poziom 10  
  Jeśli nie wiesz jaki pilot kupić najlepiej wybrać uniwersalny i zaprogramować go do swojej wieży.
 • Poziom 28  
  Forum to nie miejsce pisania co popadnie - a wychodzą bzdury . Kolega kamil_mal może sam by tak kupił sobie pilot uniwersalny do sterowania np. kieratem na podwórku - powtarzając część postu wyżej " Jeśli nie wiesz jaki pilot kupić najlepiej wybrać uniwersalny" - jak nie wie co ma być sterowane pilotem i czy może być to po co proponuje zakup takiego pilota.
  Może kolega chodził do Media Markt - do sklepu "nie dla id.." .
  Wracając do tematu wieża jest z 1989 r. , wtenczas sporo sprzętu nie miało pilotów lub były jako wyposażenie opcjonalne . Spis części do tego modelu nie podaje pilota , pozostaje sprawdzenie instrukcji serwisowej jak ją jeszcze znajdę .
  Dla autorki (autora ) postu proponuję dokładnie obejrzeć panel przedni czy znajduje się jakaś czerwona szybka za którą mółby być odbiornik podczerwieni , jeżeli nie uda się znaleźć , nie ma też opisu IR ( lub IR rec ) to by wskazywało że wieża została wyprodukowana bez pilota . Jak pamiętam JVC nie używało sterowania ultradzwiękami . Co do pilotów uniwersalnych najczęście spotykanych tzw. preprogramowanych czyli takich które ustawia się pzry pomocy wybrania kodu - piloty te sterują tylko takim sprzętem który mają zaprogramowany w pamięci , najczęściej obsługują telewizory , magnetowidy a teraz dvd i tunery sat , a nie każdym jednym sprzętem co się laikowi wydaje , do sprzętu audio jest bardzo mało pilotów uniwersalnych .