Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa radia Becker be 4716 - brak dźwięku

19 Lut 2010 18:24 1595 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    kupiłem na allegro odtwarzacz beckera do samochodu. Niestety okazał się być uszkodzony (brak dźwięku). Po wizycie w punkcie napraw rtv agd otrzymałem informację, że radia nie da się naprawić (uszkodzona końcówka mocy i przedwzmacniacz). Czy ktoś z użytkowników mógłby pomóc mi w naprawie lub ew. podjąłby się naprawy osobiście?

Z poważaniem
    Paweł
  • Poziom 19  
    gdybyś wiedział co i jak masz wymienić to zrobiłbyś sam? Masz lekkie pojęcie o elektronice? Umiesz lutować i używać miernika uniwersalnego?
  • Poziom 2  
    Lutować potrafię, obchodzić się z miernikiem również. Tylko kwestia tego, że nie mam części zamiennych do tego radia...
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Na początek sprawdź przejścia od wyjść głośników do końcówki. Potem sprawdź czy sygnał dochodzi do jej wejścia. Pisze na niej jak się nazywa. Wątpię żeby padł przedwzmacniacz "ot tak sobie".
  • Poziom 2  
    Czyli myślisz, że ten serwis chciał mnie wprowadzić w błąd? Jaki może być przybliżony koszt końcówki mocy?
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Pewnie nie ale oni płacą za prąd, podatki i ubezpieczenia itd. nie mówiąc że próbują na życie zarobić ,także muszą brać za usługę. Sprawdź to co napisałem wcześniej. Jeśli uwalona to zobacz jak się końcówka nazywa i sprawdź cenę np. na www.poltronic.com.pl .