Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes190 1.8 92r problemy ze zla praca silnikaNa benzynie

19 Lut 2010 18:30 1743 16
  • Poziom 9  
    Witam. Mój problem wygląda nastepująco... nastapił wybuch gazu w gazniku, spadła rurka, pod filtrem powietrza ( ta rurka to chyba od cisnienia, nie wiem nie znam się). Oddałem do mechanika i od tamtego czasu na gazie chodzi wszytko ok. ale na benzynie ( a na początku muszę jeździc na benzynie bo mam tak ustawiony gaz, że przełącza się dopiero jak sie silnik rozgrzeje się ) jest niestabilny na obrotach, gaśnie i ogolnie nie chodzi tak jak powinien. Dodam, że u mechanika powiedzieli mi, że jak nastapił wybuch to wygięła się jakaś klapka, czy coś w tym stylu.

prosze o pomoc
    z gory dzieki:)
  • Poziom 37  
    Witam
    Na wstępie to mógł byś pisać poprawnie po POLSKU bo chyba POLAKIEM jesteś ? Masz problem z polskimi znakami?.
    Co Ci się wygięło klapa w gaźniku ? Sprawdź jak dokładnie jest zasilane gaźnik czy wtrysk ? A tak poza tym to o co pytasz? Czego oczekujesz?
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    W 1992 r nie robiono MB na gazniku lecz na KE Jetronicu. Z mechanicznym wtryskiem , z rozdzielaczem paliwa i klapą spiętrzającą.
    Dla pytającego: z Twojego opisu wynika , że daremne nasze pisanie , abyś sprawdził klapę spiętrzająca , bo i tak nie wiesz gdzie ona jest . Podpowiem , jak ściągniesz filtr powietrza to ją zobaczysz.
  • Poziom 9  
    byłem dzisiaj u mechanika i powiedział mi ze przy wybuchu wygięła się jakaś klapka i to jest powodem usterki. czy chodzi o klapę spiętrzającą? i jakie bdą koszty jej zakupu??
  • Poziom 15  
    Witam pogięta klapka może być przyczyna złej pracy silnika,koszt nie wielki można spróbować szukać na szrotach.Jeżeli był mocny wybuch to ucierpiało ramię klapy spiętrzającej i przy następnym strzale sie urwie.Ponadto sprawdzić trzeba szczelność układu dolotowego.
  • Poziom 37  
    Na rysunku nr. 2 to dźwignia klapy spiętrzającej z klapą

Na drugim zdjęcie całego rozdzielacza.

Tak jak kolega wspomniał bez oględzin się nie obejdzie . Na pewno klapa do wymiany i w optymistycznych warunkach może to wystarczyć .
    Masz klapę nawiercaną z zabezpieczeniem ?
  • Poziom 9  
    nie wiem czy nawiercana, jest identyczna jak na zdjeciu

Dodano po 1 [minuty]:

a czy bedzie pasowala ta klapa od MB 2.3 1992r czy musi byc od 1.8 92r?? bo qzyn ma w silniku 2.3 i sprzedaje go na czesci
  • Poziom 37  
    Powinny być te same .Ale problemu nie na miarkę w domu masz .
  • Poziom 9  
    dzięki... jak przywiozę od mechanika to dam znać co i jak:)
  • Poziom 15  
    Widzę kolego że masz dalej problem z klapką,przecie to proste klucz dziesiątkę do ręki odkręcasz w lewą stronę śrubę ostrożnie ją wyjmujesz aby ci nie wpadła do kolektora zdejmujesz klapkę i masz porównanie ,nie zakładaj jakiejś nawiercanej ,bo one są nakrywane jakimś tworzywem które na mrozie marzną i są pofalowane,i przychodzi nowy problem auto nie odpala.Po założeniu nowej klapki należy dobrze wyregulować ją aby nigdzie nie chaczyła jest to pracochłonne,po wystrzale będzie trzeba doregulować skład mieszanki.
  • Poziom 37  
    I tu się mylisz , mam coś takiego w 124 2,3 , taki egzemplarz roboczy , parę rasy wystrzelił i jakoś nic mi się nie pogięło tyle że musi być to dobrze zrobione . Na benzynie jeżdżę często i po żadnym wystrzale nie miałem problemów .
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Pioart o co chodzi z tym myleniem się,co masz w 124 2,3 co za egzemplarz roboczy nie wiem o co chodzi sprecyzuj to bardziej.
  • Poziom 42  
    Na kolektorze dolotowym / za przepustnicą / montuje sie zawory anty wybuchowe , przy nich nie ma kłopotu z klapą spiętrzającą i łącznikiem elastycznym / gumiakiem/ , nie spada też przewód gumowy z zaworu wolnych obrotów.

Krzysiu , musisz się jeszcze dużo uczyć , aby zrozumieć co inni piszą.
  • Poziom 37  
    Witam
    Przepraszam za wyrażenie , chodzi o to że auto używane do pracy , znaczy jak trzeba jechać do klienta , albo po części, kluczyk w stacyjce kto musi jechać bierze i jedzie . Czasem po tygodniu trzeba go porządnie sprzątać .
    Co do nawierconej „klapy” to nie wiem kto zakładał ten patent w tym aucie , ale spełnia swoje zadanie , krążek z cienkiej gumy / chyba dobrej jakości bo przez tyle lat nie wymieniana i nic się z nią nie dzieje i spełnia swoją rolę / na klapie podnosi się podczas ewentualnego wybuchu i w większym stopniu zabezpiecza mechanizm wtryskowy przed uszkodzeniem mechanicznym , ale nie w 100% to wiadomo .
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Zgadzam sie z tobą Pioart tylko wiesz jak dzisiaj jest na rynku byle sprzedać,znam taki właśnie przypadek gdzie ta guma sie marszczyła i dlatego to napisałem.A ty Emeryt nie odgryzaj się ,i to ty czytaj dokładniej bo cały czas mowa o klapie anty wybuchowej ,a nie o zaworze,który też sie montuje w kolektorze za przepustnicą.
  • Poziom 9  
    klapa antywybuchowa... mozecie jasniej?? gdzie mozna kupic i ile kosztuje;>
  • Poziom 15  
    klapa anty wybuchowa inaczej klapa spiętrzająca,tyle że jest ponawiercana i przykryta krążkiem gumowym,na wskutek wybuch w kolektorze nie wygina klapy ,a gazy uwalniane są poprzez podniesienie gumowego krążka,koszt około 60zl.w zakładach gdzie montują LPG.