Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus 1000 - błąd zasobnika

29 Lip 2004 13:07 1566 8
  • Poziom 12  
    Drukarka po wymianie zasobnika na nowy nadal zgłasza błąd zasobnika - świeci się kontrolka Ink Out i wydaje 3 sygnały dźwiękowe.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ta drukarka ma czujnik pożimu tuszu wewnątrz kałamaża na zewnątrz wystają dwa bolce.. zajżyj do środka karetki czy jedna z blaszek która powinna do bolca dotykać nie jest odgięta za badzo... jak dotkniesz palcem jedną z blaszek (zdaje się że lewą) to dioda ink out powinna zacząć migać (ink low) albo całkiem zgasnąć, jesli blaszki są ok a dioda gaśnie przy dotykaniu paluchem znaczy że kłamaż jest nie ok
  • Poziom 12  
    Jak dotknę palcem to dioda gaśnie. Po włożeniu zasobnika też gaśnie lecz po przyciśnięciu przycisku ALT drukarka po chwili inicjacji zwraca błąd. Wkładałem 3 różne zasobniki w tym jeden nowy i zawsze jest to samo. Tylko czasami po włożeniu jednego ze starych zasobników dioda Ink Out miga, ale nic nie drukuję (wychodzi czysta kartka). Czyżby faktycznie wina zasobnika?
    zasobnik nowy oryginalny, altgernatywny czy napełniony?? jeśli alternatywny czy napełniony to nie można tego wykluczyć jeśli oryginalny to w tym momenci mozna czepiać się głowicy
  • Poziom 12  
    Zasobnik alternatywny, ale wkładałem też oryginalny (ale używany lecz dosyć stary) i efekt był ten sam. Głowica wstawiona nowa (po wstawieniu starej efekt ten sam). Drukarka drukowała na nowej głowicy przez jakiś czas lecz na starym zasobniku, który szybko padł. Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia zasobnika. Z opisów wnioskuję, że powinna się zmnieniać rezystancja na pinach zasobnika w zależności od ilości tuszu, ale może się mylę. Jeżeli faktycznie tak jest to jaki to rząd wielkości. Chciałbym uniknąć niepotrzebnego zakupu oryginalnego zasobnika.
    no tak podejżewam że piny (nigdy nie rozbiealem kałamaża więc nie wiem na pewno) są wetknięte w jakiś filc lub gąbke i wmiare zużywania wysycha... jak yschne za bardzo to napenienie moze nić nie dać dalej będzie migała lub świeciła dioda... najlepiej byłoby nowy prosto ze sklepu użyć ale... jeśli to nie kałamaż to zostaje się z kałamażem i rachunkiem za niego w ręku, tak ze nie daje takich rad a sugeruje co zrobić ewentualnie możesz podpiąć sie od czujnika oscylem i badać spadek napięcia jaki dajesz kiedy dotykasz palcem i kiedy wkładasz kałamaż będziesz miał jasność co sie dzieje... czasami skutkuje dmuchnięcie w kałamaż w odpowietrzniki (tak żeby pociekło troche tuszu) i włożenie go na miejsce... z tego co wiem nie ma donga (albo nie ma go opisanego w serwisówkach) umożliwiającego wyłączenie czujnika
  • Poziom 12  
    Czy piny w zasobniku służą tylko do monitoringu poziomu tuszu? Zmostkowałem je rezystorem i drukarka nie zgłasza już błędu. Nie wiem jaką wartość rezystancji powinien miec sprawny zasobnik. Wstawiałem rezystory klika klilo, przy większych wartościach zgłasza błąd.
    W tym miejscu jakiś spec od napełnianai powinien się wypowiedzieć... ja znam drukarki od strony sprzęty wedłu serwisówki czujnik ten służy tylko do wykrywania tuszu
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie jar wykonać reset Protect Counter. Nie nie mogę się tego doczytać w Service Manual.