Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Si1520 - Szalejący touchpad

marcu9999 19 Lut 2010 20:05 3028 4
  • #1 19 Lut 2010 20:05
    marcu9999
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z laptopem.
    Przy pracy na zasilaczu nie da się korzystać z touchpada. Przesuwając palcem, kursor skacze, nie przesuwa się płynnie oraz następuje samoczynne wciśnięcie lewego przycisku myszy (tak jakby sam wykonywał "tapnięcie" w touchpad). Efekt taki nasila się wraz z nagrzewaniem laptopa. Gdy laptop jest zimny efekt ten jest mało odczuwalny a nawet wcale. Gdy laptop się nagrzeje nie możliwa jest praca na touchpadzie. Myszka podłączona pod USB działa poprawnie. Co dziwne efekt ustaje gdy laptopa trzymam na kolanach, lub gdy przytrzymam metal wokół wejścia DVI
    lub innego portu, ale przy porcie DVI jest najwygodniejszy dostęp. Efekt ten także ustaje gdy wezmę do ręki zasilacz. Zasilacz jest oryginalny Li Shin (ponoć takie dodawali oryginalnie) 20V 3.25A 65W. Zasilacz ten nie posiada uziemienia. I Nasuwa mi się tu pytanie czy kupienie zasilacza z uziemieniem może rozwiązać ten problem.
    Czekam na wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Łukasz

0 4
  • #2 19 Lut 2010 20:45
    djskomy
    Poziom 12  

Ja takie efekty obserwowałem na różnych laptopach z chińskimi - czytaj marnej jakości - zasilaczami (np. whiteenergy). Ten sam laptop na oryginalnym zasilaczu działał dobrze. Najprawdopodobniej mają one problem z filtrowaniem napięcia i jakieś śmieci przepuszczają. Polecam pożyczyć od kogoś działający, oryginalny zasilacz i sprawdzić działanie.

0
  • #3 19 Lut 2010 21:33
    marcu9999
    Poziom 2  

Czyli w tym wypadku problemem nie jest brak uziemienia, tylko zasilacz już odmawia posłuszeństw. tak? Gdyż zasilacz jest podobno oryginalny (tak zapewniał sprzedający). Niestety nie mam możliwości sprawdzić jak działa na innym zasilaczu. Czy w ciemno mogę kupić nowy zasilacz i to na 100% pomoże.

ps. djskomy - dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedz.

0
  • #4 19 Lut 2010 21:56
    djskomy
    Poziom 12  

Większość zasilaczy do FSC nie mają uziemienia i działają dobrze. Ogólnie stare oryginalne też się psują - wysychają i puchną w nich kondensatory, co pogarsza filtrowanie.
    To, że w ciemno pomoże - nikt nie da gwarancji, ale takie przypadki to nic nowego. Ja zawsze sprawdzam na innym zasilaczu. Poza tym z tego co widzę, to jest standardowy zasilacz jak do większości FSC, więc chyba pożyczyć nie byłoby aż tak ciężko, chociażby na przetestowanie w jakimś sklepie ze sprzętem komputerowym...

Takie zasilacze też daje się naprawiać - wystarczy rozkleić i zobaczyć czy nic nie spuchło i ew. wymienić - tyle, że to już wymaga trochę doświadczenia.

0
  • #5 27 Cze 2010 17:45
    marcu9999
    Poziom 2  

Witam.
    Problem został rozwiązany poprzez wymianę zasilacza na nowy.
    Dziękuję za pomoc.

0