Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zapalaniem skoda favorit

19 Lut 2010 21:26 2704 4
  • Poziom 9  
    Witam ponownie dziś mam kolejny problem ze skodą favorit, a mianowicie wsiadłem rano do auta i po kilkunastu moich próbach odpalenia auto dalej nie odpala rozrusznik kreci pompa podaje paliw a auto nie ma żadnej oznaki zapłonu mieszanki paliwowej. Odkręciłem świece i na świecy jest iskra ponadto jest ona zalana paliwem , więc z gaźnikiem chyba wszystko ok.Mysle że problem jest w regulacji zapłonu ale przed tym nic tam nie dłubałem, myślałem ,że może aparat zapłonowy sie poluzował ale nawet nie drgnie.Poluzowałem śrubę mocującą aparat w celu regulacji ale nie da sie go ruszyć.Jeśli możecie to podpowiedzcie cokolwiek...dzięki
  • Użytkownik obserwowany
    Więc wyciąg aparat i obejrzyj go.
    Trudno coś doradzić nie widząc tego.
    Może kondensatorek przy aparacie do wymiany.
    A skoro jest iskra i świece mokre to jest za słaba iskra lub przestawiony zapłon.
    Palec kopułka nie wiem jak wygląda może wymaga wymiany.
  • Poziom 23  
    Tam nie ma kondensatora i stykow.Jest cewka indukcyjna polaczona z modulem zaplonowym.Sprawdz czy ten kabel ekranowany jest caly
    (koledze kiedys jakis zwierzak przegryzl) i czy konektory siedza w module tak jak trza.
  • Poziom 9  
    Witam jeśli dobrze rozumiem to mówimy o kablu łączącym aparat zapłonowy z modułem znajdującym sie koło cewki.Kabel ten nie jest przerwany ,co prawda jego izolacja przy aparacie zapłonowym jest zniszczona i rdzeń jest odsłonięty ale to stare auto i kabel też więc to nie stało sie z dnia na dzień i nie wiem czy ma taki wpływ bo do tej pory auto odpalało.Przy odpalaniu były oznaki jakby rozładowanego akumlatora lub uszkodzonego rozrusznika bo rozrusznik prawie sie zatrzymywał ale odpalał.Nie wiem czy to ma cos wspólnego.Dzisiaj zdjąłem pokrywę klawiatury sprawdziłem i wyregulowałem luzy na zaworach ,znalazłem w jakiejś książce typu "sam naprawiam"metode ustawienia zapłonu orientacyjnie bez lampy.Ustawiłem tłok w pozycji jak tam pisało następnie wyjąłem aparat zapłonowy i też go ustawiłem tak jak książka pisze ale wielkiej poprawy nie ma auto w ogóle nie odpala nawet nie załapuje na żaden tłok kaszle tak jakby próbowało strzelało tyle że bez zapłonu paliwa
  • Poziom 2  
    hej. mam ten sam problem. Mógłbyś mi napisać co było w twoim aucie
    ?