Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A500-1DN, BSoD

19 Lut 2010 21:35 2821 10
 • Poziom 11  
  Witam
  Posiadam Toshibe A500-1DN i od pewnego czasu ma problem. Podczas normalnej pracy (Word WWW) to objawy są takie że zaczyna zwalniać myszka po chwili w ogóle nie reaguje na ruch i wyskakuje niebieski ekran z błędem 0x00000116. Po przeglądnięciu kilku stron na Internecie które sugerowały że problem leży w sterownikach do karty graficznej, wiec pobrałem sterowniki z strony Toshiby ( posiadam wersje Win 7 64 bit) , ale podczas instalacji pojawia się komunikat „ Program instalacyjny NVIDIA ,nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. A500Program instalacyjny zakończył działanie”. Skąd mogę pobrać jakieś sterowniki poza tymi z strony producenta bo już instalowałem. A może problem jest gdzie indziej ?

  Karta graficzna to GeForce GT230M.
 • Poziom 11  
  Wynik poniżej
  ----------
  Use !analyze -v to get detailed debugging information.

  BugCheck 116, {fffffa8008ad34e0, fffff88004df1f90, ffffffffc000009a, 4}

  Unable to load image \SystemRoot\system32\DRIVERS\nvlddmkm.sys, Win32 error 0n2
  *** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys
  *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for nvlddmkm.sys
  Unable to load image \SystemRoot\System32\drivers\dxgmms1.sys, Win32 error 0n2
  *** WARNING: Unable to verify timestamp for dxgmms1.sys
  *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for dxgmms1.sys
  Unable to load image \SystemRoot\System32\Drivers\Ntfs.sys, Win32 error 0n2
  *** WARNING: Unable to verify timestamp for Ntfs.sys
  *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for Ntfs.sys
  ***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Sterowniki przeinstalowane, ale nie dało to nic, podczas rozmowy na gg nic innego nie było włączonego, myszka zaczynała zwalniać komputer przestał reagować.Ma może ktoś taki model komputera ?
 • Poziom 1  
  Witam.
  Mam ten sam model,u mnie słychać trzaski w glośnikach,przycina się podczas jednoczesnego słuchania muzyki i przeglądania stron,do tego występują bluescreeny.Dwa razy był już w serwisie,porażka,u mnie winą trzasków jest program Windows Media Player.Muszę mieć ustawiony Winamp jako domyślny program do odtw.muzyki.Dzwoniłam na infolinię Toshiba i przysłali mi link do sciągnięcia sterowników do dźwiękówki-trochę pomogło,a serwis nie naprawił mi komputera,choć leżał u nich 2 miesiące.Zwalili winę na oprogramowanie.Mało tego,wczoraj jak chciałam podłączyć słuchawki okazało się że uszkodzone mam gniazdo-nie mogę ich wpiąć,chyba źle skręcili.
  Na stronie Toshiba są już nowe sterowniki do grafiki i dźwięku do tego modelu.
  U mnie problem z trzaskami i zacięciami na internecie występuje już od nowości,wygląda na to że trzeba czekać na" łatkę",tak mnie poinformowali serwisanci.
 • Poziom 11  
  Witam
  Mimo pobytu dwukrotnego w serwisie problem nadal nierozwiany, wiec postanowiłem sprawdzić coś samemu. Wywaliłem wszystko z dysku cały system i postanowiłem zainstalować sam system na próbę (nie korzystając z recoverów) . Komputer znaczniej lepiej działa nawet indeks wydajności jest większy :], a co najważniejsze komputer ani raz się nie zresetował, nie wyskoczył żadne niebieski ekran przez ten czas co był poddany próbie , wcześniej to potrafił się zawiesić zaraz po przywróceniu sytemu i pobieraniu jakiegoś pliku z neta i później w różnych sytuacjach .
 • Poziom 10  
  Witam!
  Ja polecam rozpocząć diagnozę od sprawdzenia dysku twardego pod kątem uszkodzonych sektorów (polecam program SeaTools - długi test).
  Jeżeli nie wykaże błędów to następnie sprawdziłbym pamięć RAM (polecam programem MemTest). Sprawdź i daj znać jaki wynik.
 • Poziom 11  
  Pamięci, dysk sprawdzone były już dawno wszytko OK było z nimi. Po rozmowie dzisiejszej z infolinia Toshiby, zostaną zamówione nowe nośniki z system, które otrzymam.
 • Poziom 11  
  Przyczyną częstych zawieszeń był system dostarczonym z komputerem. Po instalacji ( przez serwis Toshiby) nowego systemu komputer nie wiesza się wszytko jest Ok.
 • Poziom 11  
  Wymian systemu na inny.