Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzisz o Opel Corsa B 1.2i lub 1.4i

Dammian 19 Lut 2010 22:11 12926 12
  • #1 19 Lut 2010 22:11
    Dammian
    Poziom 8  

Witam, interesuje mnie co sądzicie o aucie Opel Corsa z silnikiem 1.2i i 1.4i.
    Jak jest z awaryjnością i ze spalaniem i inne tego typu rzeczy.

1 12
  • #2 19 Lut 2010 22:15
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Lut 2010 21:27
    borys120
    Poziom 10  

mam 1.2i 97r w mieście w zimie pali 8 8.5 na odcinkach średnio 10km poza miastem 6l korozji ogólnie brak na nadwoziu, podwoziu, z 2 lata temu pojawiła sie na drzwiach ( dwa miejsca na wielkość 3cm2), ale zaleczone i do tej pory sie nic nie pokazuje. jak się nie ścigasz na światłach i nie musisz wszystkich wyprzedzić to daje rady a jak nie, to polecam 1.4 dużo więcej nie pali raczej. W porównaniu do uno, felicji i takich wynalazków dużo lepsze. W ciągu 10 lat wymieniłem amory komplet, końcówki drążków, rozrząd wymieniałem dwa razy 165000tys km przebiegu, termostat,pompę planu chłodzącego, czujnik temperatury 30zl ostatnia naprawa, a tak to nic oprocz eksploatacji świece filtry itp. Przejechałem tym autem 115000tyskm

0
  • #4 21 Lut 2010 09:45
    dms
    Poziom 1  

Jeśli co to tylko 1,4 spalanie prawie identyczne ale wrazenia z jazdy znacznie lepsze

0
  • #5 25 Lut 2010 08:42
    zuoty
    Poziom 8  

ja miałem corse b 1,4i 60KM jezeli chodzi o miasto to spoko autko te 60KM wystarcza, ale żeby wyprzedzić na trasie to musiałem sie mocno rozpędzić. Ani 1,2 ani 1,4 nie są to potwory mocy... 1,4 dużo pali... przy prędkości 130 auto pali ok.11l !!! Jeżeli chcesz zejść na trasie do 6l to nie wyprzedzaj i nie przekraczaj 85km/h. Miałem w nim problem z przerywaniem, czyli silnik podczas jazdy strasznie przerywał (poczytaj na google, jest tego trochę o przerywaniu) jak wymieniłem świece niby było ok, ale tylko na 2 miesiące.

0
  • #6 15 Cze 2010 19:10
    szynkatsz
    Poziom 9  

Moja Corsa 1,2 też pali dużo, wprawdzie nigdy mnie nie zawiodło i jest niska awaryjność, ale poleciłbym Ci silniki nowszej generacji 12V bądź 16V- mocniejsze i spalanie dużo niższe

-1
  • #7 30 Cze 2010 08:58
    Dinop
    Poziom 14  

Moja siostra ma corse b 1.2i (bez gazu), a ja sporo tym samochodem jadziłem i mogę powiedzieć, że do miasta dla spokojnej osoby się nadaje, ale nic więcej. Miałem okazje jechać tym samochodem w trasę 100km i spalanie to około 11l/100km. Żeby to się w ogóle toczyło trzeba mocno kręcić obroty a wtedy wiadomo jak spalanie rośnie. W mieście 12l średnio wychodzi przy bardzo spokojnej jeździe można zejść do 10l miasto i 9l trasa. Awaryjność. Przebieg 160tys. W tym samochodzie psuje się wszytko po kolei. W przeciągu zeszłego roku zostały przeprowadzone naprawy i wymiany: pasek rozrządu, napinacz, rolki, uszczelka pod głowicą, prostowanie zaworów(efekt pękniętego paska), alternator, lampy przednie(popękane uchwyty), całe zawieszenie(2000zł), tarcze, klocki, płyn hamulcowy, świece, przewody WN, zamek bagażnika, siłownik zamka bagażnika. Na razie więcej nie pamiętam, ale wiem że poszło na to sporo kasy. Więc podsumowując jeżeli ktoś jeździ mało i tylko w mieście to jak trafi na zadbany egzemplarz to nie będzie narzekał, ale na trasę albo do wygodnej(z normalną prędkością) jazdy w mieście ten samochód się nie nadaje za mało mocy i do tego niski moment. Nie wiem jak to jest z 1.4i ale pewnie nie ma wielkiej różnicy. Jedno co mogę powiedzieć dobrego to jak na razie całkowity brak korozji.

1
  • #8 30 Cze 2010 17:13
    kamil907
    Poziom 28  

Oba silniki to dosyć konkretne muły ze spalaniem niespółmiernie dużym do osiągów. Wg mnie to jest typowe auto dla baby do jazdy po mieście na małych dystansach. Ja bym się w tym na pewno nie pokazał..

-1
  • #9 04 Lip 2010 10:51
    Drapek_skate
    Poziom 13  

i ja również podpisuję się do posta wyżej. Z aut kompaktowych wybrał bym coś w kierunku ibizy 1.4 lub 1.6 (1.4 75KM w takim autku naprawdę daje rade) bądź jakąś hondę civic.

0
  • #10 04 Lip 2010 10:57
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Corsa B - bardzo wdzięczne autko.
    Warto jednak poszukać egzemplarza ze wspomaganiem kierownicy.
    Facet ukręci bez problemu, jednak gdy wsiada kobieta to ma zazwyczaj problemy z kręceniem na parkingu.
    W wersji z EPS - kierownicę kręcisz jednym palcem.

1
  • #11 04 Lip 2010 11:39
    kamil907
    Poziom 28  

Zgodzę się z kolegą wyżej, że odpowiedniejsza była by honda civic V. Silnik 1,5 powinien spalić nawet mniej niż 1,4 opla ale za to będziesz miał więcej mocy i przynajmniej jakoś to auto wygląda. Ewentualnie Peugeot 306 też był by warty uwagi.

0
  • #13 04 Lip 2010 18:41
    LiutenetMaria
    Poziom 28  

Dinop napisał:
    Awaryjność. Przebieg 160tys. W tym samochodzie psuje się wszytko po kolei. W przeciągu zeszłego roku zostały przeprowadzone naprawy i wymiany: pasek rozrządu, napinacz, rolki, uszczelka pod głowicą, prostowanie zaworów(efekt pękniętego paska), alternator, lampy przednie(popękane uchwyty), całe zawieszenie(2000zł), tarcze, klocki, płyn hamulcowy, świece, przewody WN, zamek bagażnika, siłownik zamka bagażnika.

Jeśli awaryjność to wymiana klocków, świec oraz zapominanie o wymianie rozrządu (wymienia się co ileś km a nie jak już się rozpadnie) to ja dziękuje za taką fachową opinię.
    Pewnie się jeszcze płyn od spryskiwaczy kończy, zgadłem?

Corsa B jest całkiem udanym autkiem, nikt z moich znajomych którzy go posiadają nie narzekają na niego. Wiadomo dla młodocianych "mało mocy" i potem tzreba wymieniać całe zawieszenie jak się przelatuje ponad dziurami, ale dla rozsądnej osoby nie jest to zły wybór w stosunku do ceny.

2