Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po wyłączeniu stacyjki nie gasną kontrolki

19 Lut 2010 22:23 4356 12
  • Poziom 13  
    Witam Coś się stało w Punto 1,7 TD 95 r. otóż podczas jazdy coś zaczęło śmierdzieć spalenizną a po zatrzymaniu się i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki zaczęły palić się kontrolki od oleju i akumulatora. Czyżby stacyjka uszkodzona? Dodam tylko że kontrolki palą się tak jakby w 80 % może mniej.. Na wszelki wypadek odłączyłem akumulator. Czy to grozi pożarem?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Witam
    Gratuluję roztropności i zapobiegliwości , prawidłowa reakcja !
    Odpowiedź brzmi TAK może grozić pożarem .
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    No tak tak pytanie gdzie szukać? Stacyjke rozbierac??
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    zacznij od stacyjki na to wyglada, albo pokieruj sie węchem skoro czuć spaleniznę :))
  • Poziom 38  
    Dokładnie tak jak kolega radzi , węch to podstawa . Musisz poszukać , charakterystyczny zapach oraz wygląd spalonej izolacji to element nie do przeoczenia.
  • Poziom 13  
    Dziwna sprawa bo spalenizną było czuć w środku samochodu i pod maska.
  • Poziom 38  
    Może zaciągnęło z pod maski , zerknij , choć nie wykluczone że jest popalone w obu miejscach . Przewody przy zwarciu szybko „świecą” .
  • Poziom 10  
    Ostatnio miałem taki przypadek w Renówce jakiejś. a przyczyną był alternator po odłączeniu od niego przewodów było git
  • Poziom 13  
    Już wiadomo że z alternatora wychodzi 14 V prądu przemiennego to gdzie sa diody prostownicze? W stacyjce nie ma zwarcia. Przy wyłączonej stacyjce pali się kontrolka akumulatora i oleju po przekreceniu raz stacyjki gaśnie kontrolka od akumulatora i tak samo na włączonym silniku ale nie ma ładowania akumulatora. Wyciągałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki i dalej na całkowicie wyłączonej stacyjce palą się kontrolki od oleju i akumulatora.
  • spec od auto-elektro
    Zwarcie diod w alternatorze i jak tradycyjnie alternator do wymiany bo naprawa nie wchodzi w grę /za duże koszty/. A konkretnie pęknięty i stojan może również zwierać.P
  • Poziom 13  
    Alternator był wymieniany w listopadzie mam paragon i podobno jest na niego rok gwarancji ale zapewne beda sie wypierac. Napiecie jest przemienne wiec pewnie tylko diody się spaliły ale skoro poszło napięcie przemienne to jeszcze coś mogło uszkodzić? Czy alternator jest podłączony bezpośrednio do akumulatora?
  • spec od auto-elektro
    Nic innego się nie stało.P
  • Poziom 13  
    Przyczyną były uszkodzone diody w alternatorze. Naprawa gwarancyjna. Temat zakmięty.