Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brother dcp 145 c nie drukuje na czarno zamiennik wox

19 Feb 2010 22:31 10788 5
 • Level 10  
  Witam!

  Mam drukarkę brother dcp 145 c. Po skończeniu się oryginalnego tuszu zakupiłem zamiennik blackpointa za 25 zł. Wszystko było ok lecz po miesięcznej przerwie w drukowaniu zapchała się głowica a po czyszczeniu samoczynnym przez drukarkę pojawiły się minimalne ślady zadruku lecz i tak musiałem zanieść do serwisu do czyszczenia głowicy. Tusz blackpointa skończył mi się tydzień temu (drukowałem na maxa do ostatniej kropelki). Dziś udało mi się kupić zamiennik firmy wox za 5 zł w hurtowni i się okazało że po włożeniu tuszu drukarka pokazuje że widzi tusz lecz nie drukuje na czarno (udaje że drukuje ale wypuszcza puste kartki). Ta folijka na tuszu jest oczywiście przebita. I teraz moje pytanie czy przyczyną może być zapchana głowica po poprzednim tuszu jak go zużyłem do samego końca czy może wina zamiennika firmy wox. Zauważyłem również że na opakowaniu woxu jest napisany symbol dcp 145 bez literki "c". Czy to może mieć wpływ? Wygląd tego zamiennika jest taki sam jak oryginału tylko przy tej dziurce co pobiera tusz co jest taka igiełka plastikowa to w oryginale ma przekrój trójkątny a w woxie jest okrągły. Czy ta igiełka ma aż taki wpływa i do czego ona w ogóle służy? Ja osobiście obstawiam na zapchaną głowicę ale jak możecie to wypowiedzcie się na ten temat i ewentualnie doradzcie jak domowym sposobem sprawdzić stan głowicy bez uciążliwej wizyty w serwisie.

  Pozdrawiam

  Przemek
 • Helpful post
  Printers specialist
  Zapchana głowica.
 • Level 10  
  Ale to tak na dobre czy mogę ją jakoś uratować? Czytałem w innych wątkach że można spróbować metanolem ale boję się że coś się uszkodzi. Czy zapchała się dlatego że kiepski był tusz blackpointa czy dlatego że był katowany do końca i dopiero po tygodniu włożyłem ten? Aha i czy ta igiełka plastikowa w pojemniku z tuszem coś ma za znaczenie i ta literka "c" przy symbolu drukarki?
 • Printers specialist
  Ogólnie używanie zamienników w drukarkach z oddzielną głowicą drukującą bywa, że kończy się jej zapchaniem. Biorąc jednak pod uwagę zysk z różnicy między ceną zakupu między oryginałem a zamiennikiem to i tak jest to opłacalne. Można spróbować różnych metod. Jednak w Brotherach jest ciężko.
 • Helpful post
  Level 13  
  Możesz próbować ratować ją płynem udrażniającym głowicę. Albo na szmatce i podłożyć w miejsce gdzie czyści się głowica, albo wlać trochę płynu czyszczącego i trochę tuszu do kartridża i przeczyścić 2-3 razy, odczekać godzinę przeczyścić kolejne 2-3 razy. Potem odczekać 12 godzin i znowu przeczyścić. U mnie pomogło.

  Literka c oraz igiełka plastikowa nie powinny mieć wpływu.

  Pozdrawiam.
 • Level 10  
  Dzięki za pomoc. Na szczęście odratowałem głowicę. Wasze odpowiedzi były bardzo przydatne.

  Pozdrawiam

  Przemek