Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Polar - nie zawsze agregat się włącza, termostat OK

xpascal 19 Lut 2010 23:42 5345 4
  • #1 19 Lut 2010 23:42
    xpascal
    Poziom 10  

Mam niedużą lodówkę Polar (80 cm wysokości, z zamrażalnikiem, być może jest to TS-135) ma ponad 10 lat. Zauważyłem niepokojące zjawisko - gdy termostat włącza zasilanie agregatu, kompresor nie zawsze startuje. Czasami słychać tylko stuknięcie i po jakimś czasie drugie, ale agregat nie pracuje (przypuszczam, że to bezpiecznik termiczny wyłącza zasilanie). Efekt przypomina to, co jest tutaj opisane, ale agregat co kilka takich cykli startuje i wtedy chłodzi bardzo dobrze. Ponadto okres od załączenia do wyłączenia zasilania jest dłuższy niż 2 sekundy - to też nie bardzo pasuje do zdarzenia opisanego w linku. Co w tej mojej lodówce jest uszkodzone? Termostat na 100% jest sprawny.

0 4
  • #2 20 Lut 2010 07:13
    toudikat
    Poziom 18  

Zależy jakiej firmy masz sprężarkę?
    Być może zawiesza się cewka rozruchowa,lub termik jest już wygrzany i zbyt wcześnie rozłącza.

0
  • #3 20 Lut 2010 09:19
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Jaki ma czas postoju po wyłączeniu?

0
  • #4 20 Lut 2010 10:29
    xpascal
    Poziom 10  

Przestój po wyłączeniu około pół godziny, ale czasem więcej. Zdarzało się, że lód się tworzył w zamrażalniku. Zobaczę jaki to agregat, to trochę potrwa.
    Termik wyłącza wtedy, gdy agregat nie wystartował, mimo podania napięcia. Jak wystartuje to działa normalnie.

0
  • #5 20 Lut 2010 10:37
    112828
    Użytkownik usunął konto