Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny JBL tlx 320 problem z doborem głośników

Decybel263 20 Lut 2010 00:14 3360 7
  • #1 20 Lut 2010 00:14
    Decybel263
    Poziom 8  

Kolumny podłogowe JBL tlx 320 4Ω 3-drożne Bass refleks.
    Mam te kolumny już około 10 lat i służyły mi dotychczas b. dobrze, lecz kilka dni temu zaobserwowałem, że jeden z głośników niskotonowych nie gra :cry: Rozebrałem i okazało się, że na głośniku pisze tylko:
    JBL
    9743400
    101741N
    08411
    Znalazłem gdzieś, że firma JBL korzystała z francuskiej firmy Audax i te głośniki były firmy Audax symbol AP170M0 6.5 inch, ale ta firma podobno już nie istnieje i nie da się dokupić takich samych głośników :cry:
    Chciałbym się dowiedzieć co za głośniki mam kupić, aby kolumny ładnie bębniły?
    Myślałem nad głośnikami tonsil GDN 16/40. Czy nadają się do tych skrzynek? bo czytałem, że te głośniki lepiej sprawują się w skrzynkach zamkniętych..:|
    Pomóżcie mi coś dobrać ciekawego, co by mi służyło kolejne lata, cieszyło ucho i nie było zbyt drogie, ale oczywiście nie chce chińszczyzny za 20zł z supermarketu czy bazaru :D
    Jeśli chcecie to mogę dodać jakieś zdjęcia kolumn i głośników.
    Jeśli coś zrobiłem nie tak jak trzeba to wybaczcie, bo jestem nowy na tym forum.Ω

0 7
  • #2 20 Lut 2010 16:39
    misiekan854
    Poziom 17  

Na twoim miejscu do kolumn klasy JBL szukałbym tylko głośników tej samej marki, jeżeli włożysz nie daj boże gorsze to zniszczysz te kolumny :(

JBL jest naprawdę bardzo dobrą marką, myślę że nie można niszczyć jej renomy przez pakowanie tam głośników Tonsila ;) Oczywiście bez obrazy dla miłośników - jednak JBL to trochę inna półka ;)

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Lut 2010 23:52
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego najpierw sprawdź każdy głośnik poza zwrotnicą, potem możemy potwierdzić uszkodzenie głośnika.

0
  • #4 21 Lut 2010 02:28
    Decybel263
    Poziom 8  

Kolumna jest dobra w 100% włożyłem do niej inny głośnik niskotonowy o tej samej średnicy, aby mieć czego słuchać, ale oczywiście gra gorzej... więc zwrotnicę są w 100% dobre. Głośnik jest uszkodzony, ponieważ kabelek, który jest przyklejony do membrany się oderwał, więc nie ma połączenia z cewką. Aby to naprawić trzeba by odklejać kopułkę i próbować szczęścia, ale nie wiem czy to jest gra warta świeczki, bo głośniki mają już swoje lata (ok. 10), a poza tym w drugiej kolumnie przy głośnym słuchaniu basu, czy przy bass testach występuje tzw. "pierdzenie", a tego to już raczej chyba nie da się naprawić :(. Dlatego pomyślałem o zainwestowaniu w jakieś nowe głośniki.
    Pozdrawiam :)

0
  • #5 24 Lut 2010 17:26
    Decybel263
    Poziom 8  

Nikt nic nie napisze?
    Co mam zrobić? Co za głośniki kupić tonsil jbl stx może jakieś inne? A może dodać jakieś zdjęcia kolumn?

0
  • #6 25 Lut 2010 15:00
    misiekan854
    Poziom 17  

Ja już ci mówiłem - JBL to inna klasa, więc nie pchaj do tego STX'a albo tym bardziej Tonsila. Pewnie znajdą się tacy co będą oburzeni, ale takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

0
  • #7 27 Lut 2010 19:22
    Decybel263
    Poziom 8  

Tak tylko, że samych głośników z JBL nie da się kupić np. na allegro. Są tylko głośniki do samochodu z firmy JBL, a takich typowych do domu to nie ma.:cry:
    Samochodowe chyba do domowych kolumn się nie nadają. :|

0
  • #8 28 Lut 2010 16:21
    misiekan854
    Poziom 17  

Owszem, są. Tylko musisz trochę poszukać, a jak rzeczywiście jest taki okres że nie ma - to poczekaj trochę, pewnie niedługo się pojawią.

0